אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה לאיראן: מוכנים לקצץ בתפוקת הנפט - תמורת הקפאה צילום: רויטרס

סעודיה לאיראן: מוכנים לקצץ בתפוקת הנפט - תמורת הקפאה

איראן מפיקה כיום 3.6 מיליון חביות נפט - ומתכוונת להגדיל את הייצור ל-4 מיליון חביות על רקע הסרת הסנקציות מצד המערב; בשבוע הבא יקיימו מדינות אופ"ק פגישה בלתי רשמית באלג'יריה

23.09.2016, 20:31 | שירות כלכליסט

סעודיה הציעה להקטין את הפקת הנפט - בתנאי שיריבתה איראן תקפיא את הייצור שלה עוד השנה. כך מפרסמת סוכנות רויטרס, המסתמכת על ארבעה מקורות. ההצעה הסעודית, שעדיין לא זכתה לתשובה מצד המדינה האסלאמית, הוגשה החודש.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע הבא יקיימו מדינות אופ"ק פגישה בלתי רשמית באלג'יריה, בהשתתפות רוסיה, שאינה חברה בקרטל הנפט, בניסיון להגיע לסיכום שיביא לעלייה במחירו של הנוזל השחור. בסוף נובמבר יקיימו חברות אופ"ק - האחראי על הפקת שליש מהנפט בעולם - פגישה רשמית בווינה.

ריאד מסכימה לקצץ בתפוקת הנפט לרמות של תחילת השנה, בתנאי שאיראן תקפיא את ייצור הנוזל השחור ברמה הנוכחית - 3.6 מיליון חביות ביום.

סעודיה נוהגת לקצץ את תפוקת הנפט שלה בחודשי החורף, ולהגדילה בקיץ - כך שההצעה שלה לאיראן עשויה להתפרש בטהרן כניסיון להציג את הירידה הצפויה כקיצוץ. 

איראן כבר הודיעה כי תגדיל את התפוקה היומית שלה ל-4 מיליון חביות - על רקע הסרת הסנקציות מצד המערב. בתחילת החודש אמר בכיר בחברת הנפט הממשלתית של איראן כי "נהיה מוכנים להחליט על הגבלת התפוקות, רק כאשר הן יחזרו לרמות שקדמו להטלת הסנקציות". 

בתוך כך, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב, מספר האסדות לקידוח נפט עלה בשבוע שחלף בשתיים ומסתכם כעת ב-418. ב-12 מ-13 השבועות האחרונים נרשמה עלייה במספר האסדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות