אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגיע תור בכירי דיסקונט - עלות שכרם הוגבלה ל-2.5 מיליון שקל בשנה צילום: רמי זרניגר

הגיע תור בכירי דיסקונט - עלות שכרם הוגבלה ל-2.5 מיליון שקל בשנה

אחרי לאומי, גם בכירי בנק דיסקונט קיבלו "תספורת" לתנאי השכר. המנכ"לית לילך אשר טופילסקי והיו"ר יוסי בכר לא יקבלו עוד אופציות ובונוסים משתנים מבוססי ביצועים

28.09.2016, 18:49 | רעות שפיגלמן

אחרי לאומי, מפרסם היום (ד') בנק דיסקונט, בניהולה של לילך אשר טופילסקי, את מדיניות התגמול החדשה שלו, המותאמת לחוק הגבלת שכרם של הבכירים במגזר הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

החוק מגביל את עלות השכר המקסימלית ל-2.5 מיליון שקל בשנה, או פי 35 מהשכר הנמוך ביותר בבנק. עלות שכרה הקבוע של אשר טופילסקי תמשיך לעמוד על 180 אלף שקל לחודש, שמהווים 2.16 מיליון שקל בשנה. שכרו של היו"ר, יוסי בכר, יעמוד על 2.5 מיליון שקל לפני הפרשות פנסיוניות. לשכרו של היו"ר יוכל להתווסף רכיב תגמול קבוע נוסף בגובה של משכורת חודשית אחת ככל שהחוק יאפשר זאת.  

אשר טופליסקי זכאית גם למענק אישי של עד 3 משכורות בשנה - מה שגוזר עלות שכר שנתית של 2.7 מיליון שקל. עם זאת מציין הבנק במדיניות השכר שככל שסך השכר יחרוג מתקרת השכר בחוק - יקוצץ שכרה בהתאם.

בשנת 2015 עמדה עלות שכרה של אשר טופילסקי על 3.4 מיליון שקל, ועלות שכרו של בכר עמדה על 3.2 מיליון שקל.

יתר נושאי המשרה בבנק זכאים לשכר מקסימלי של עד 2.25 מיליון שקל בשנה.

מדיניות התגמול של דיסקונט דומה במהותה לזו שפרסם בנק לאומי מוקדם יותר השבוע. עלות שכרה של מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, תעמוד על 2.34 מיליון שקל בשנה לפני מענק אישי. עלות שכרו של יו"ר לאומי, דוד ברודט, תוכל להגיע עד 2.5 מיליון שקל.

יוסי בכר, צילום: אביב חופי יוסי בכר | צילום: אביב חופי יוסי בכר, צילום: אביב חופי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אני רוצה לדעת מי מינה את המנהלים בבנק
אני רוצה לדעת מי מינה את המנהלים בבנק זה?  כמעט 100% ממניות מוחזקות על ידי הציבור , לא שמענו שנציגי ציבור מנהלים את הבנק,,, איזה מנהל עשה בעשור אחרון איזה מיזם ריווחי או השקעה בוננזה או יוזמה וחידושים?  רק יודעים לממש נכסים , למכור למכור ולשלם משכורות עתק , כך ניראה  לא מגיע לגוף פיננסי מבוסס זה איזה מנהל בולדוזר כדי להביא ערך סוף סוף לבעלי המניות?
Flower  |  28.09.16
לכל התגובות