אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה נוספת: אישום נגד דויטשה בנק באיטליה צילום: בלומברג

מכה נוספת: אישום נגד דויטשה בנק באיטליה

נגד הבנק הגרמני, הפועל להרגיע את המשקיעים לאחר שהוטל עליו קנס בסך 14 מיליארד דולר ע"י משרד המשפטים האמריקאי, הוגש כתב אישום באשמת קשירת קשר לצורך זיוף החשבונות של הבנק האיטלקי מונטה די פסקי די סיינה על מנת להסתיר הפסדים בשנים 2012-2008

02.10.2016, 10:00 | שירות כלכליסט

דויטשה בנק ספג מכה נוספת אתמול (שבת) כשהוגש נגדו באיטליה כתב אישום. עובד הבנק הגרמני, חמישה בכירים לשעבר והבנק עצמו מואשמים שקשרו קשר ביחד עם הבנק האיטלקי מונטה די פסקי די סיינה (Monte dei Paschi di Siena) לצורך זיוף החשבונות של מונטה די פסקי ב-2008.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה באיטליה מגיעה בעוד דיוטשה בנק פועל להרגיע את המשקיעים והלקוחות כי יוכל לעמוד בנטל הפיננסי המתלווה לבעיות המשפטיות שלו, זאת לאחר שבחודש שעבר הטיל עליו משרד המשפטים האמריקאי קנס בסך 14 מיליארד דולר על מכירת אג"ח מגובות משכנתאות במהלך המשבר הפיננסי. בסוף השבוע האחרון שלח המנכ"ל ג'ון קריאן מכתב לעובדים שבו הגן על מצבו של הבנק לאחר שדווח כי קרנות גידור משכו כספים.

"זוהי תמונה מכוערת נוספת, וכואב לראות זאת אפילו שמדובר בעסקה בעבר", הגיב על כתב האישום כריסטופר וולר, אנליסט פיננסי בחברת אטלנטיק אקוויטיס בלונדון.

התביעה באיטליה מסכמת חקירה של שלוש שנים, ממנה עולה כי מונטה די פסקי השתמש בעסקאות עם הבנק ההגרמני כדי להסתיר הפסדים בין 2012-2008. דויטשה בנק מעסיק 3,900 עובדים באיטליה, שנחשבת לשוק מרכזי עבור הבנק. הכנסותיו באיטליה עמדו בשנה שעברה על 1.05 מיליארד יורו.

מנכ"ל דויטשה בנק יוזף אקרמן, צילום: אי פי איי מנכ"ל דויטשה בנק יוזף אקרמן | צילום: אי פי איי מנכ"ל דויטשה בנק יוזף אקרמן, צילום: אי פי איי

ב-2013 לאחר שנחשפו ההצהרות הכוזבות נאלץ מונטה די פסקי, הבנק הוותיק בעולם, להצהיר מחדש על התוצאות שלו. הבנק סובל מהפסדים כתוצאה מהלוואות רעילות ומסחר בנגזרים, ומקווה להצליח למכור מניות ואג"ח כדי לייצב את עצמו.

"נציג את ההגנה שלנו בבית משפט, ומעבר לכך אין לנו תגובה", נמסר מהבנק הגרמני.

תגיות