אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
PayKey מת"א זכה בתחרות הפינטק של גפן קפיטל ודיסקבר

PayKey מת"א זכה בתחרות הפינטק של גפן קפיטל ודיסקבר

הסטארט־אפ שפיתח פלטפורמת תשלומים ברשתות חברתיות, יציג אותה בכנס התשלומים Money20/20 בלאס וגאס. הפלטפורמה מתחרה ישירות בשירות ששילבה פייסבוק במסנג'ר, אך יתרונה שהיא פועלת גם ברשתות נוספות, כמו ווטסאפ וטוויטר

13.10.2016, 08:15 | הראל עילם

פייקי (Paykey) מת"א זכתה בתחרות הסטארט־אפים של גוף ההשקעות גפן קפיטל וחברת התשלומים האמריקאית דיסקבר, ותייצג את ישראל בתערוכת הפינטק העולמית Money 20/20 שתיערך בסוף החודש בלאס וגאס. הסטארט־אפ.

פיתח פלטפורמת תשלומים המאפשרת למשתמשים להעביר כספים בצורה בטוחה ובלחיצת כפתור דרך הרשתות החברתיות. הפלטפורמה של פייקי מתחרה ישירות בשירות דומה ששילבה פייסבוק לאחרונה במסנג'ר, אך יתרונה הוא שהיא פועלת גם ברשתות חברתיות נוספות, ובהן ווטסאפ וטוויטר.

קראו עוד בכלכליסט

זאת התחרות הראשונה שגפן קפיטל, גוף השקעות ישראלי־אמריקאי, עורכת בישראל. הגוף קם בפברואר ומאז השקיע בחמש חברות ישראליות, בעיקר בתחום האגריטק. לימור גנות, שותפה מנהלת בגפן קפיטל, אמרה ל"כלכליסט" כי היא דווקא מעוניינת להשקיע בחברות פינטק בעתיד וכי גפן קפיטל סימנה את התחום כאסטרטגי. לדבריה, יתרונה של גפן הוא שהיא מייצגת מגוון של משקיעים פרטיים אמריקאיים, מה שנותן לה גמישות ויכולת לאתר ולייצר הזדמנויות לחברות שבהם היא משקיעה. בין השאר, גפן קפיטל משתפים פעולה עם בנק אוף אמריקה וגם עם דיסקבר, אחד הבנקים הוירטואליים הגדולים בארצות הברית והמפעילה של מותג כרטיסי האשראי דיינרס.

מימין: אלכס קוגן דניאל פלד אריה כץ ועדן לנדאו ממייסדי PayKey מימין: אלכס קוגן דניאל פלד אריה כץ ועדן לנדאו ממייסדי PayKey מימין: אלכס קוגן דניאל פלד אריה כץ ועדן לנדאו ממייסדי PayKey

גנות מסרה שהיא בוחנת את האפשרות להשקיע ב־PayKey, שסגרה לאחרונה סבב גיוס ראשון, שבו גייסה לפחות 400 אלף דולר מקרן ההון־סיכון מגמה: "ההצלחה של התחרות היא פועל יוצא של תעשיית הפינטק המשגשגת שצמחה בישראל בשנים האחרונות והמהווה כר פורה להשקעות אטרקטיביות עבור שחקנים פיננסיים, הן מקומיים והן בינלאומיים".

קרוב לשישים חברות ישראליות ניגשו לתחרות, עד שצוות השופטים, שכלל, בין השאר, את אמי פרסונס, ראש חטיבת שיתופי הפעולה בדיסקבר, צמצם את הבחירה לשלוש חברות שהעפילו לגמר — פייקי, Neema, שמנגישה שירותי בנקאות דיגיטלית למשתמשים ללא חשבון בנק, ו־Multisense, המאפשרת ביצוע תשלומים מאובטחים על ידי תמיכה במגוון של פתרונות זיהוי ביומטריים.

לימור גנות שותפה-מנהלת בקרן גפן קפיטל, צילום: עמית שעל לימור גנות שותפה-מנהלת בקרן גפן קפיטל | צילום: עמית שעל לימור גנות שותפה-מנהלת בקרן גפן קפיטל, צילום: עמית שעל

לדברי פרסונס, "יש לנו היסטוריה ארוכה של עבודה עם שותפים במטרה לייצר חדשנות, כאשר אנחנו כרשת גלובלית מאפשרים לשותפינו לצמוח במהירות. אנו מאפשרים לסטארט־אפים את ההזדמנות להביא את החזון שלהם לבמה הבינלאומית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות