אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורסם המכרז להפעלת ערוץ הכנסת לעשור הקרוב בסכום כולל של רבע מיליארד שקל

פורסם המכרז להפעלת ערוץ הכנסת לעשור הקרוב בסכום כולל של רבע מיליארד שקל

במכרז רשאים להשתתף ערוץ 20, תאגיד השידור הציבורי וחברות החדשות של הערוצים 2 ו-10; הזוכה יחוייב להקים אתר אינטרנט ייעודי, שיעביר את ישיבות המליאה וועדות הכנסת בשידור חי וספריית VOD; המפעיל החדש יעלה לאוויר במאי 2017

13.10.2016, 17:10 | אלירן מלכי

מועצת הכבלים והלווין פירסמה היום (ה') את המכרז להפעלת ערוץ הכנסת לעשור הקרוב. על פי תנאי המכרז חברות התקשורת ובהן yes, HOT ערוץ 10 והזכייניות קשת ורשת לא יוכלו להשתתף. לעומת זאת חברות חדשות וערוצים ייעודיים, כלומר חדשות 2, חדשות 10 ערוץ 20 ותאגיד השידור הציבורי, רשאים להשתתף במכרז.

קראו עוד בכלכליסט

סכום המכרז עצמו, 25.2 מיליון שקל לשנה, הוגדר מראש ומשתתפי המכרז אמורים לפרוס לוועדת המכרזים את כל תוכנית העבודה שלהם במשך השנים הקרובות. אילו תוכניות הם יפיקו, מי יהיו המגישים, הבמאים, אנשי ההפקה וכו', זאת במסגרת התקציב המוגדר מראש כאשר חל איסור להוסיף כספים מעבר לתקציב הנקוב.

הזוכה יחוייב להקים אתר אינטרנט ייעודי, שיעביר את ישיבות המליאה וועדות הכנסת בשידור חי, כמו גם להקים ספריית VOD שתשמש מאגר אלקטרוני של כל ישיבות הכנסת והוועדות. תאריך ההגשה הסופי של ההצעות למכרז הוא ה-15 בינואר. המפעיל החדש יעלה את הערוץ מחדש כבר במאי 2017.

ערוץ הכנסת מופעל משנת 2006 על ידי חברת החדשות של ערוץ 2. לקראת סיום תקופת המכרז הנוכחית הקימה הכנסת ועדה ציבורית לבחינת עתיד הערוץ והמלצות הוועדה חוללו סערה רבה. המלצות הוועדה כללו את 'סעיף הביזוי' האוסר על ערוץ הכנסת לשדר כל דבר העלול לבזות את הכנסת עצמה. לאחר דיונים רבים החליטו לנסח מחדש את הסעיף כך שהחשיבות הציבורית תגבר על הזכות לביזוי הכנסת. לאור הליכים אלו, החליטה המועצה לקבוע את מועד סיום הפעלת הערוץ בידי הזכיין הנוכחי למאי 2017.

יפעת בן חי שגב, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, צילום: אוראל כהן יפעת בן חי שגב, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין | צילום: אוראל כהן יפעת בן חי שגב, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, צילום: אוראל כהן

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, אמרה בתגובה כי "הפיקוח על ערוץ הכנסת הוא אחת מהסמכויות החשובות ביותר שנמצאות אצל המועצה, לאור חשיבות הדמוקרטית העליונה של ערוץ זה כמשקף את הנעשה בפרלמנט הישראלי לציבור, וכערוץ המופעל כולו בכסף ציבורי. העניין שעוררו הקמת הוועדה הציבורית והליכי החקיקה בכנסת מוכיחים את החשיבות של הערוץ לשיח הציבורי בישראל. אני מודעת לכך שההתעניינות במכרז גבוהה. המועצה בראשותי תנהל את המכרז בשקיפות ובאחריות מקצועית. הטוב ביותר ינצח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות