אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: הבחירות לנשיאות מוציאות את האמריקאים מדעתם

עכשיו זה רשמי: הבחירות לנשיאות מוציאות את האמריקאים מדעתם

סקר חדש מלמד כי מעל מחצית מהאמריקאים נמצאים בחרדה גדולה עקב הבחירות, שייערכו בנובמבר; פסיכולוגים מסבירים זאת, בין השאר, באופי "המלוכלך" של ההתמודדות בין קלינטון לטראמפ; הסובלים העיקריים: בני 71 ומעלה

16.10.2016, 19:25 | שירות כלכליסט

עכשיו זה רשמי: הבחירות לנשיאות ארה"ב מוציאות את אזרחי המדינה מדעתם. לפי סקר חדש של איגוד הפסיכולוגיה האמריקאי, מעל חצי מהאזרחים - משני צידי המפה הפוליטית - סובלים מלחץ בגלל הבחירות, שייערכו בנובמבר. 

קראו עוד בכלכליסט

"בדרך כלל, לעבודה, לכסף ולכלכלה יש את ההשפעה הגדולה ביותר על רמת החרדה שלנו", אמורת הפסיכולוגית לין בופקה, החברה בצוות של האיגוד העורך סקרים בנושא ב-10 השנים האחרונות. ואולם כעת, היא מוסיפה, לבחירות המתקרבות לנשיאות יש השפעה לא פחות גדולה.

בופקה סבורה כי יש כמה סיבות לכך שהבחירות כ"כ מלחיצות את אזרחי ארה"ב: הקמפיינים של הילארי קלינטון ודונלד טראמפ הם שליליים יותר מכל קמפיין אחר בהיסטוריה האמריקאית; המועמדים עצמם נתפשים בקרב חלקים גדולים בציבור כברירת מחדל; וקיים חשש גדול ממה שיקרה אחרי הבחירות.  

לפי הסקר, שנערך בקרב כ-3,500 אמריקאים בני 18 ומעלה, כ-52% סבורים כי הבחירות מהוות מקור עיקרי ללחץ עבורם. בחלוקה לפי מפלגות עולה כ-59% מהרפובליקאים ו-55% מהדמוקרטים סובלים מ"לחץ בחירות". השפעה גדולה יותר יש לשימוש ברשתות החברתיות - 54% מאלה שמשתמשים בהן דיווחו על לחץ, לעומת 45% מאלה שלא עוקבים אחריהן.

קלינטון וטראמפ בעימות השני, צילום: אי פי איי קלינטון וטראמפ בעימות השני | צילום: אי פי איי קלינטון וטראמפ בעימות השני, צילום: אי פי איי

הקבוצה באוכלוסייה שמגלה הכי הרבה סימני החרדה הם בני ה-71 ומעלה - 59% מהם דיווחו על לחץ שנובע מהבחירות. לדברי בופקה, בדרך כלל המובגרים דווקא מפגינים קור רוח לעומת קבוצות אחרות באוכלוסייה - עקב ניסיון החיים שלהם. ואולם הפעם המצב שונה. "יכול להיות שהם חושבים על ההשלכות שיהיו לבחירות על הילדים והנכדים שלהם", אומרת בופקה.

גם הצעירים בני דור ה-Y - שנולדו החל מסוף שנות ה-70 ועד תחילת שנות ה-2000 - סובלים מלחץ בעקבות הבחירות, ו-56% מהם דיווחו על כך.

הקבוצה שמגלה הכי פחות סימני חרדה הם בני דור ה-X - שנולדו מאמצע שנות ה-60 ועד תחילת שנות ה-80. רק כ-45% מהם דיווחו על חרדה הנובעת מהבחירות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
סיוון כתבה  "כמו היטלר " . למעשה כמו
סיוון כתבה  "כמו היטלר " . למעשה כמו גבלס שר התעמולה של היטלר שהמציא את השיטה "ככל שתאמר יותר שקרים ליותר אנשים , יאמינו כולם בסוף לשקריך " חוץ מזה להיטלר היה עבר יהודי במשפחתו כמה דורות אחורנית  שאותו ניסה להסתיר , שם משפחתו בילדותו היה שיקלגרובר . תלמד היסטוריה לפני שתכתוב שטויות . חוץ מזה , סוטה מין טראמפ כמועמד לנשיאות  ???????? לאן הגענו ????????????
Grapes  |  17.10.16
10.
רוב הציבור האמריקאי כיום חרד לאפשרות שסוטה מין
רוב הציבור האמריקאי כיום חרד לאפשרות שסוטה מין רציני כמו טראמפ שלא מתבייש לשבח בחדרי חדרים את סטיותיו , ייבחר לנשיא בקולות של אספסוף קיצוני שרוצה אנרכיה בכל מחיר . בעבר היו לא מעט מועמדים כולל נשים שבקמפיין שלהם התגלה שהם בגדו בנשותיהם או בעליהם והם נאלצו לפרוש מהמרוץ באופן מיידי בלחץ המפלגות שלהם . עם טראמפ הסיפור שונה וייחודי בהיסטורית הבחירות בארצות הברית מכיוון שהוא פרק כל עול אפילו נגד מפלגתו הרפובליקאית עובדה , ראשי המפלגה מתנערים ממנו כולל תורמים ידועים מהעבר שתרמו לרפובליקאים . בשם כל הנשים בעולם אני מאחלת לטראמפ שייכשל בגדול בשמיני לנובמבר יום הבחירות , אמן !!!
Grapes  |  17.10.16
לכל התגובות