אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלטיק ואברטון החליטו להעניק העלאות לעובדים שמקבלים שכר מינימום צילום: רויטרס

סלטיק ואברטון החליטו להעניק העלאות לעובדים שמקבלים שכר מינימום

זאת בכדי שיגיעו לרמת שכר המאפשרת קיום בסיסי בכבוד; אברטון הליברפולית וסלטיק הסקוטית החליטו לאמץ את מודל התשלום בעקבות לחץ של אוהדיהן

18.10.2016, 17:47 | שירות כלכליסט

קבוצות הכדורגל אברטון האנגלית צפויה להעניק העלאות שכר לעובדים הזוטרים, שמקבלים שכר מינימום - זאת בדומה לסלטיק הסקוטית.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדת אברטון, צילום: רויטרס אוהדת אברטון | צילום: רויטרס אוהדת אברטון, צילום: רויטרס

בשנה שעברה אישרו בקבוצה כי בכוונתה להפוך לאחת הראשונות בפרמיירליג שתשלם "שכר מחיה" לכל העובדים הישירים שלה. כעת נודע שהקבוצה מתכוונת להרחיב את ההתחייבות הזו כך שתכלול גם את עובדי הקבלן.

שכר מחיה נחשב לכזה המאפשר לעובד קיום בסיסי בכבוד. על פי החישובים הנוכחיים, הוא עומד בבריטניה על 8.25 ליש"ט לשעה, אך בלונדון הוא גבוה יותר ועומד על 9.40 ליש"ט לשעה. השיעור הארצי שקבעה הממשלה – השכר המינימלי שהחברות צריכות לשלם לעובדים – נקבע על 7.20 ליש"ט לשעה לעובדים מעל גיל 25.

"אברטון התאימה את ההתחלה המוצלחת שלה העונה על המגרש עם עבודה מרשימה לא פחות מחוץ למגרש", הגיב על ההכרזה חבר הפרלמנט פרנק פילד, שפנה לאברטון בנושא. "המהלך הזה שנועד להבטיח שכל העובדים ירוויחו שכר סביר יציב רף גבוה לשאר המועדונים בליגה. ביקשתי ממנכ"ל הפרמיירליג להעלות את הנושא לדיון בפגישות שלו עם כל קבוצה".

בדומה, סלטיק משלמת שכר מחיה לעובדים, זאת בעקבות לחץ שהפעילו האוהדים. פירוש הדבר, שבסביבות מאה עובדים במועדון מגלזגו נהנו מהעלאת שכר מעל לשכר המינימום.

המהלך הזה מסמל ניצחון לקבוצות האוהדים במאבקן המתמשך לשכנע את ההנהלות לאמץ את שכר המחיה.

בדומה, סלטיק משלמת שכר מחיה לעובדים, זאת בעקבות לחץ שהפעילו האוהדים. פירוש הדבר, שבסביבות מאה עובדים במועדון מגלזגו נהנו מהעלאת שכר מעל לשכר המחיה. המהלך הזה מסמל ניצחון לקבוצות האוהדים במאבקן המתמשך לשכנע את ההנהלה לאמץ את שכר המחיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות