אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בתחנת הכוח באר טוביה: מניות נניקשווילי בדרך לנאמן צילום: אורן אהרוני

בלעדי לכלכליסט

דרמה בתחנת הכוח באר טוביה: מניות נניקשווילי בדרך לנאמן

רשות החשמל צפויה לדרוש בימים הקרובים את העברת מניות נניקשווילי בתחנת הכוח העתידית לידי נאמן, לאור העיכוב בתהליך מכירת המניות לאהוד בן שך וניסן כספי

25.10.2016, 16:14 | גולן חזני

התפתחות דרמטית בהעברת השליטה בתחנת הכח העתידית בבאר טוביה. ל"כלכליסט" נודע, כי רשות החשמל תדרוש בימים הקרובים את העברת המניות של אברהם נניקשווילי בתחנה מיידית לידי נאמן. ההחלטה התקבלה ברשות החשמל לאור העיכובים במכירת המניות.

קראו עוד בכלכליסט

נניקשווילי מחזיק ב-80% ממניות התחנה יחד עם טימור בן יהודה, והוא חתם על הסכם למכירתן מול אהוד בן-שך וניסן כספי, בעלי חברת גלובל פאואר, לפי שווי של כ-100 מיליון דולר. בן-שך וכספי מנהלים מו"מ מוקדם עם קרן נוי ולאומי פרטנרס למכירה של עד 40% מהמניות לשני הגופים.

העסקה מתעכבת לאור סכסוך שפרץ בין נניקשווילי ובן יהודה לשניים מהשותפים למיזם, יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר משה טרי, ויו"ר חברת החשמל לשעבר מוטי פרידמן. אלה פועלים נגד ביצוע העיסקה, ומזהירים את הגורמים הפיננסים השונים המעורבים בה (גופים מממנים וכו'), כי לנניקשווילי אין כל זכות למכור מניות מאחר שאינן שלו, וכי לא עמד בהתחיבויותיו להזרמת הון לתחנה אלא באמצעות הלוואות.

נניקשווילי הוביל שינוי בהרכב הדירקטוריון של התחנה והציב בראשותו את רו"ח אבי ברזילי, אולם טרי ופרידמן טוענים כי מדובר בהליך לא חוקי.

משמעות העברת המניות לידי נאמן דרמטית להמשך המגעים - שכן כל הליך המו"מ יעבור לידי נאמן, מה שיצריך קבלת אישורים מבית המשפט לכל צעד בעסקה.

השטח שעליו אמורה לקום תחנת הכוח בבאר טוביה, צילום: צפריר אביוב השטח שעליו אמורה לקום תחנת הכוח בבאר טוביה | צילום: צפריר אביוב השטח שעליו אמורה לקום תחנת הכוח בבאר טוביה, צילום: צפריר אביוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כל תחנה כזו, זה נהר של מילארדי מזומנים
כל תחנה כזו, זה נהר של מילארדי מזומנים לבעלים במיוחד שחברת חשמל ושאר התחנות שומרות על מחיר קרטליסטי מובהק....  התחום הזה הוא אחד מהביזיונות הגדולים של ממשלת ישראל והרגולטור.  חחנת "מגה שחיתות" שכל מהנדס זוטר יאמר לכם את גודל ההפקרות.
Scooter  |  25.10.16