אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרעת קשב: אפל דוחה את השקת האוזניות החדשות שלה למועד בלתי ידוע צילום: אפל

הפרעת קשב: אפל דוחה את השקת האוזניות החדשות שלה למועד בלתי ידוע

האוזניות האלחוטיות החדשות של החברה AirPods היו אמורות לצאת לחנויות בסוף אוקטובור, אך מאפל נמסר שהן עדיין לא מוכנות לצרכנים ולא נקבע תאריך חלופי להשקה

27.10.2016, 10:56 | עומר כביר

אפל החליטה לדחות את השקת ה-AirPods, האוזניות האלחוטיות החדשניות שלה, למועד בלתי ידוע – כך מסרה אתמול החברה לכלי תקשורת בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

האוזניות נחשפו בחודש שעבר, לצד דגמי האייפון החדשים, והיו עתידות להגיע לשווקים בסוף החודש הנוכחי עם תג מחיר של 159 דולר בארה"ב. ואולם, עתה מודיעה החברה על שינוי בתוכניות. "התגובה המוקדמת ל-AirPods היתה מדהימה", נמסר. "אנחנו לא מאמינים בשליחת מוצר לפני שהוא מוכן, וצריכים עוד קצת זמן לפני שה-AirPods יהיו מוכנות לצרכנים שלנו".

הביקורת דווקא שיבחו, צילום: צילום מסך הביקורת דווקא שיבחו | צילום: צילום מסך הביקורת דווקא שיבחו, צילום: צילום מסך

מדובר במהלך נדיר מצד ענקית הטכנולוגיה, שכמעט תמיד מקפידה לעמוד בלוחות הזמנים שהיא מציבה. לא זכור מקרה בשנים האחרונות שבו נאלצה החברה לדחות השקת מוצר, אחרי שכבר התחייבה למועד השקה, ולו מעורפל יחסית כמו "סוף אוקטובר".

בשלב זה לא ברור למה בדיוק החליטה החברה לדחות את השקת האוזניות, ובאפל סירבו להתייחס לנושא מעבר לתגובה שנמסרה. עם זאת, לפי "הוול סטריט ג'ורנל" ההחלטה קשורה לסוגיות טכניות.

ה-AirPods שייכות לדור חדש של אוזניות – אלחוטיות לחלוטין, כאשר כל אוזנייה היא יחידה נפרדת ואינה מחוברת לרעותה. האוזניות כוללות טכנולוגיה מורכבת כמו שבב אלחוטי שפותח במיוחד בעבורן וחיישנים שמסוגלים לזהות מתי נמצאת האוזנייה בתוך האוזן, ולהפעיל או לכבות אותה בהתאם. אורך חיי הסוללה של האוזניות עתיד לעמוד על 5 שעות, כאשר הקופסה שמיועדת לאחסונן משמשת גם כמטען חיצוני שמסוגל לספק לאוזניות 24 שעות של פעילות.

מבקרים שכבר בחנו את האוזניות העניקו להן ביקורות חיוביות מאוד ושיבחו במיוחד את נוחות השימוש שלהן, אך ציינו כמה באגים מתסכלים בממשק החומרה/תוכנה שפגמו בחוויית השימוש. ייתכן שבאגים אלו היו בין הגורמים להחלטה לעכב את השקתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות