אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המירוץ מתחמם: שוקי אורן יופיע מחר בפני ועדת האיתור למנכ"ל הבורסה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

המירוץ מתחמם: שוקי אורן יופיע מחר בפני ועדת האיתור למנכ"ל הבורסה

אורן התבקש להופיע בפני הוועדה ושמו מתווסף למועמד הבולט כרגע לתפקיד - איתי בן זאב, חבר הנהלת בנק לאומי. אורן כיהן בעבר כחשב הכללי באוצר ובתפקידו האחרון היה מנכ"ל חברת קרדן אן.וי

31.10.2016, 18:20 | רחלי בינדמן

שוקי אורן, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר יופיע מחר בפני ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל הבורסה. כך נודע ל"כלכליסט". אורן התבקש להופיע בפני הוועדה ושמו מתווסף למועמד הבולט כרגע לתפקיד - איתי בן זאב, חבר הנהלת בנק לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

אורן כיהן בעבר כמנכ"ל לאומי שוויץ ובתפקידו האחרון היה מנכ"ל חברת קרדן אן.וי. בוועדת האיתור חברים יו"ר הבורסה, אמנון נויבך, שבן זאב היה בין המובילים למהלך הדחתו לפני חודש, ג'וליאן אסוס, יורם סירקיס ושלושה דירקטורים חיצונים, יואב שלוש, ברכה ליטבק ויצחק חלמיש.

הבורסה החלה בתהליך מציאת מנכ"ל חדש בעקבות התפטרותו של יוסי ביינארט, שיצא לחופשת מחלה ארוכה ביוני ובספטמבר הודיע על התפטרותו. גל לנדאו־יערי, מנהלת התפעול של הבורסה והמשנה למנכ"ל, ששימשה כממלאת מקומו של ביינארט והתפטרה בעקבות הגבלת סמכויותיה על ידי נויבך.

על רקע אירועים אלו קמה התארגנות של דירקטורים להדחתו של נויבך מתפקיד היו"ר. בישיבה שהתקיימה לפני כשבועיים קבעו חברי הדירקטוריון כי האחריות על האסטרטגיה של הבורסה תילקח מידי היו”ר ותועבר לידי מ"מ המנכ"ל. כך למעשה שבה לנדאו־יערי לתפקיד בהחלטת דירקטוריון חסרת תקדים שאילצה את נויבך להחזירה ולהסדיר את יחסי העבודה שלו עמה. עם זאת, לנדאו־יערי לא הגישה מועמדות לוועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל.

בורסת ת"א סובלת בשנים האחרונות מירידה במחזורי המסחר, היעדר הנפקות הון של חברות חדשות ומחיקה מהמסחר של חברות ותיקות. בד בבד, חלה הרעה משמעותית בתוצאותיה העסקיות, והיא צפויה לסיים את 2016 עם הפסד של 9.75 מיליון שקל — ההפסד הראשון לבורסה זה 30 שנה.

אמנון נויבך, צילום: עמית שעל אמנון נויבך | צילום: עמית שעל אמנון נויבך, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אתם חושבים שאנחנו האזרחים פראיירים שלכם ,ואין לנו
אתם חושבים שאנחנו האזרחים פראיירים שלכם ,ואין לנו זכרון ,אבל גם  מ ה שאנחנו לא זוכרים נצרב בתודעה ,כל תספורת ,כל עמלת משמרת  כל ,ככל שיעבור יותר זמן הבורסה תפסיד יותר ,לא משנה את מי תביאו  העם  יודע טוב מאד שאסור להתעסק עם גופים שהחברי בורסה  מיצגים כי הם לא אמינים לא ישרים והוא לא יסחור דרכם ,המדינה גם  הבינה שאסור לה לתת להם להיות בעלים של קופות גמל ושל חברות  כרטיסי אשראי אז גם פראייראים שמתחלפים אתם לא תתפסו
Leaf  |  31.10.16
לכל התגובות