אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדהיל הכריזה על גיוס נוסף בארה"ב צילום: shutterstock

רדהיל הכריזה על גיוס נוסף בארה"ב

לפי הערכות - הגיוס של רדהיל יעמוד על 20 מיליון דולר - שיישקפו מחיר של 11 דולר למניה. שמועות על הגיוס הפילו את המניה ב-4.8% בתל אביב

01.11.2016, 23:41 | דרור רייך

אחרי השמועות שהסתובבו כל היום בקרב פעילי שוק ההון, חברת רדהיל, העוסקת בפיתוח ורכישת תרופות בשלבי פיתוח קלינים מתקדמים, דיווחה היום (ג') בתום המסחר בוול סטריט על כוונה לגייס בנאסד"ק, באמצעות ADR, השווה ל-10 מניות החברה. לפי הערכות, יגויסו כ-20 מיליון דולר לפי שער של 11 דולר למניה. סימן מקדים לכך היה החולשה שהראתה היום המניה במהלך המסחר בת"א שאותו חתמה בירידות של 4.8% לשווי שוק של 570 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ההכרזה על הגיוס מגיע למרות התנאים הקשים הסוררים כעת בשווקים ככלל, ובמניות הפארמה בפרט. כמו כן, בקופה של רדהיל מצויים כעת כ-48 מיליון דולר ולמרות שאינה רווחית היא אינה זקוקה בדחיפות למזומנים. אולי ראשי החברה מכינים אותה ליום סגריר. 

רדהיל. תרופה נגד חיידק ההליקובקטר פילורי רדהיל. תרופה נגד חיידק ההליקובקטר פילורי רדהיל. תרופה נגד חיידק ההליקובקטר פילורי

אנקדוטה נוספת שמפתיעה בגיוס של רדהיל היא שהגיוס לא מתבצע במחיר עולה, כלומר בגיוס הקודם שערכה החברה רק ביולי אשתקד, היא גייסה 40 מיליון דולר תוך כדי מכירת 2.5 מיליון תעודות למסחר (ADS) במחיר של 16.25 דולר לתעודה המייצגת 10 מניות של החברה. הפעם המחיר אמור לעמוד על 11 דולרים.

רדהיל היא אחת החברה המעניינות ביותר בתחום הביומד הישראלי, בעיקר כי בצנרת המוצרים שהיא מפתחת יש לא פחות מתשע תרופות הפונות לשוק שמגלגל כ־10 מיליארד דולר בשנה.

ההתמחות של רדהיל היא רכישת תרופות בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, בשלב 2/3, לאחר שקיבלו אישור מה־FDA - בדרך כלל למסלול מקוצר - ובכך היא מפחיתה את רמת הסיכון הרגולטורית והפיתוחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות