אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה לבג"ץ: מדוע רה"מ לא משלם מס על הוצאות פרטיות עבור תחזוק ביתו צילום: אלכס קולומויסקי

עתירה לבג"ץ: מדוע רה"מ לא משלם מס על הוצאות פרטיות עבור תחזוק ביתו

עו"ד שחר בן מאיר שהגיש את העתירה נגד רשות המסים ובנימין נתניהו: "האם ישנו דין מס אחד לעובד ציבור העומד בראש הרשות המבצעת, למול שר בממשלה או למול עובד ציבור?"

02.11.2016, 12:05 | משה גורלי

"מדוע זה יפקד מקומו של העומד בראש הרשות המבצעת, איש הציבור בעל התפקיד והדרגה הרמים ביותר מכלל משלמי המסים"? כך נפתחת עתירתו לבג"ץ של עו"ד שחר בן מאיר נגד ראש הממשלה בינימין נתניהו ורשות המסים.

בן מאיר ושותפו עו"ד יצחק אבירם נסמכים על דו"ח מבקר המדינה שנוגע ל"הוצאות מעון ראש הממשלה" שקובע כי יש לחדד את האבחנה בין ההוצאות הציבוריות להוצאות הפרטיות שמשולמות לתיחזוק בתיו של ראש הממשלה. מהדברים לומדים העותרים שמדובר ב"הוצאות פרטיות לחלוטין" של ראש הממשלה כאיטום, צביעה וסיוד, וכלכלה בהיקף של כ-1,500 שקל מדי חודש ועוד. ומכאן עולה "שאלה פשוטה", כנטען, "מדוע המשיב 1 (נתניהו) אינו משלם מס על טובת ההנאה שהוא מקבל מהמדינה (המעבידה שלו) באופן של מימון הוצאות פרטיות במעון הפרטי שלו?"

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: שאול גולן צילום: שאול גולן  , צילום: שאול גולן

בן מאיר לא מרוצה מהתשובה. "מה ההבדל לעניין זה בין עבודתו של ראש הממשלה הנכבד לבין עבודתם של השופטים הנכבדים, או שר בממשלה, או כל אדם אחר העובד בעבור אחר? האם ישנו דין מס אחד לעובד ציבור העומד בראש הרשות המבצעת, למול שר בממשלה או למול עובד ציבור שעומד בראש (או שהוא חבר) ברשות השופטת?"

ועכשיו יידרשו שופטי בג"ץ שלפי העתירה מקופחים אל מול נתניהו לעתירה ולסיווג ההוצאות הפרטיות – האם הן לנוחות המעביד (המדינה) או העובד (נתניהו).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
זה מזכיר לי את התקופה שבה הטילה המדינה
זה מזכיר לי את התקופה שבה הטילה המדינה את מס שווי השימוש ברכבי ליסינג ופתאום הפסקת לראות את המאזדות והטיוטות המשפחתיות נוסעות בדרכי ג'יפים או ממלאות את הצימרים בצפון. כאשר אתה צריך לשלם מכסך על ההוצאה הריאלית, אתה מתחיל לחשוב פעמיים אם לשרוף דלק כי בא לך או לבדוק את העבירות של המשפחתית בדרכים משובשות. כך גם ביבי. אם הוא יידרש לשלם מס אמת על בעלי המקצוע הפוקדים את ביתו כמו נחילי נמלים, פתאום תמצאו שאפשר לחסוך בהחלפת העצים בגינה או בצביעת הבית מדי שנה בשנה. פתאום גם הוילונות לא צריכים ניקוי יבש פעמיים בשנה וגם לא ניקוי הספות בסלון שלוש פעמים בשנה. פתאום צריך לעשות חשבון, ואין כמו שרה, אוספת הבקבוקים החרוצה כדי להעריך מהם 30 אג' שהיא אוספת בעמל רב מכל בקבוק יין שהיא לוגמת. אז הגיע הזמן להפסיק את החגיגיה ואם מר נתניהו מתקשה לעמוד בתשלומי המס על הוילה בקיסריה ( וגם הבית ברחוב עזה וגם שתי הדירות שניתנו בירושה ), אז שימכור את הוילה בקיסריה. הציבור בישראל מסתדר יפה מאוד ובאושר רב גם אם דירת 4 חדרים במערב ראשון. ברוך הבא למדינת ישראל, מר נתניהו !!
Box  |  03.11.16
לכל התגובות