אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת: המלצה להעמיד לדין את בנק HSBC באשמה שסייע ללקוחות להעלים מס צילום: בלומברג

צרפת: המלצה להעמיד לדין את בנק HSBC באשמה שסייע ללקוחות להעלים מס

התביעה במדינה החלה לחקור את HSBC ב-2014. הוא מואשם בנוסף כי גייס לקוחות בצרפת, דבר המהווה הפרה על החוק המתיר רק לבנקים רשומים בצרפת להחתים לקוחות במדינה

03.11.2016, 16:46 | שירות כלכליסט

תובעים כלליים בצרפת המליצו להעמיד את בנק HSBC למשפט בשל סיוע לכאורה ללקוחות להעלים מס. אם השופטים בצרפת יקבלו את ההמלצה, עלול HSBC לעמוד למשפט בפריז במחצית הראשונה של השנה הבאה. עם זאת, ייתכן שהשופטים יחליטו לדחותה.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה בצרפת החלה לחקור את HSBC ב-2014, כחלק מהרחבת חקירה לגבי חלקו של הבנק בגיוס לקוחות בצרפת תוך הפרה לכאורה של החוק, המתיר רק לבנקים רשומים בצרפת להחתים לקוחות במדינה. כמו כן, בדקו החוקרים אם נתן הבנק את ידו להלבנת רווחים על מנת להעלים מס.

"אנו נמשיך להגן על עצמנו בנחרצות", אמרה דוברת מטעם הבנק הבריטי היום.

הרווה פלצ הרווה פלצ'יאני. המידע שהעביר גרם לפתיחת החקירה בצרפת הרווה פלצ

HSBC נמצא תחת זכוכית מגדלת כבר שנים לאחר שאחד מעובדיה, הרווה פלצ'יאני, נתפס בגניבת נתונים וכן בשל חקירה מצד הרשויות האמריקאיות של הבנק בחשד לסיוע להעלמת מס. בצרפת, מידע שהעביר פלצ'יאני לרשויות הביא את החוקרים לפתוח בחקירה לגבי האפשרות שהבנק העניק מקלט לחשבונות סודיים וייעץ ללקוחות כיצד להימנע מתשלום מס.

בנקים זרים נוספים בצרפת נמצאים בשנים האחרונות תחת חקירה בחשד לעבירות מס. הרשויות בצרפת מגבירות מאמצים למגר את התופעה בעוד הנשיא הסוציאליסטי של המדינה, פרנסואה הולנד, נאבק לצמצם את הגירעון בכלכלה המדשדשת. בין בנקים אלו ג'יי פי מורגן צ'ייס ויריבתה של HSBCA משווייץ, UBS, שאולצה לשלם 1.1 מיליארד יורו בשל מעורבות בהעלמת מס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות