אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר האת'ווי: הרווח הנקי צנח ב-24% ברבעון השלישי צילום: איי פי

ברקשייר האת'ווי: הרווח הנקי צנח ב-24% ברבעון השלישי

חברת האחזקות של וורן באפט דיווחה אתמול על תוצאותיה לרבעון השלישי: רווחי חטיבת הביטוח בירידה, רווחי חטיבת הייצור והקמעונאות זינקו. הירידה החדה ברווח הנקי נובעת מרווח חד פעמי גדול שנרשם ברבעון המקביל

05.11.2016, 09:58 | שירות כלכליסט

ברקשייר האת'וויי, חברת האחזקות שמנהל וורן באפט, דיווחה אתמול (ו') על ירידה של 24% ברווח ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, אז נהנתה החברה מרווח חד פעמי גדול של 4.4 מיליארד דולר הקשור לאחזקתה בחברת מארס. עם זאת, סדרת רכישות עזרו לחברה להעלות את הרווח התפעולי הרבעוני.

קראו עוד בכלכליסט

 עוד דיווחה ברקשייר כי היא שומרת על אחזקה בשווי 22.1 מיליארד דולר בבנק וולס פארגו, שנקלע בחודשים האחרונים לשערורייה לאחר שנודע כי פתח חשבונות פיקטיביים ללקוחות. ברקשייר מחזיקה בקרוב ל-10% מהבנק והיא נחשבת לבעלת המניות הגדולה ביותר שלו.

בנק וולס פארגו. ברקשייר שומרת אמונים, למרות השערוריות, צילום: בלומברג בנק וולס פארגו. ברקשייר שומרת אמונים, למרות השערוריות | צילום: בלומברג בנק וולס פארגו. ברקשייר שומרת אמונים, למרות השערוריות, צילום: בלומברג

הרווח הנקי של החברה מאומהה נפל ל-7.2 מיליארד דולר, שהם 4,379 דולר למניה, מ-9.43 מיליארד דולר, שהם 5,737 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד. על פי התוצאות שפרסמה החברה, הרווח התפעולי, שאינו כולל השקעות, רווחים מנגזרים והפסדים, טיפס ב-7% ל-4.85 מיליארד דולר, שהם 2,952 דולר למניה, מ-4.55 מיליארד דולר, שהם 2,769 דולר למניה. התוצאות פספסו את תחזיות האנליסטים, שציפו לרווח תפעולי של 3,058.10 דולר למניה, זאת בשל תוצאות מאכזבות בחברת ביטוחי המכוניות גייקו ובחברת הרכבת BNSF.

בעוד הרווח בחטיבת הביטוח של ברקשייר נפל ב-11% ל-1.12 מיליארד דולר, חברות הייצור, השירותים והקמעונות שבבעלותה, נהנו מעלייה של 45% ברווחים ל-1.7 מיליארד דולר.

ההכנסות נותרו כמעט ללא שינוי על 59.1 מיליארד דולר. בנוסף, ברקשייר סיימה את הרבעון גם עם 84.8 מיליארד דולר במזומן, זאת על אף שהשלימה בינואר רכישה בגובה 32.1 מיליארד דולר של יצרנית חלקי המטוסים פריסישיון קסטםרטס. זו הייתה אחת הסיבות לעלייה ברווח התפעולי.

מאז השתלט באפט על החברה ב-1965, היא ביצעה רכישות של בסביבות 90 חברות, ביניהן רשת הגלידריות דיירי קווין, מותג ההלבשה התחתונה פרוט אוף דה לום וישקר הישראלית. בבעלות החברה גם מניות של עשרות חברות כמו אפל, קוקה קולה ו-IBM.

תגיות