אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ רוצה את המפיק של "אקס־מן" כשר האוצר צילום: גטי אימג'ס

טראמפ רוצה את המפיק של "אקס־מן" כשר האוצר

לפי דיווח פוקס ניוז, מועמדו הראשי של טראמפ לתפקיד הוא סטיבן מנוצ'ין, שמשמש כיועץ כלכלי בכיר לקמפיין שלו

06.11.2016, 06:51 | שירות כלכליסט

אם דונלד טראמפ ייבחר לנשיאות הוא ימנה לתפקיד שר האוצר את היועץ הכלכלי הבכיר של הקמפיין שלו, סטיבן מנוצ'ין - על כך דיווחה בסוף השבוע רשת פוקס ניוז.

קראו עוד בכלכליסט

מנוצ'ין, שותף לשעבר בבנק ההשקעות גולדמן זאקס שייסד ומנהל את קרן הגידור דיון קפיטל מנג'מנט, הצטרף לצוות של טראמפ במאי האחרון. בפוקס ציטטו מקורות בקמפיין של טראמפ, שטענו כי טראמפ הודיע להם שבכוונתו למנות את מנוצ'ין לשר האוצר אם ינצח בבחירות ביום שלישי.

דונלד טראמפ, צילום: youtube דונלד טראמפ | צילום: youtube דונלד טראמפ, צילום: youtube

במסגרת תפקידו היה מנוצ'ין אחראי לגיוס הכספים לקמפיין של טראמפ - שהתמודד עם קשיים פיננסיים משמעותיים לעומת זה של יריבתו הילארי קלינטון. במהלך ההתמודדות למועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות מימן טראמפ את הקמפיין מהונו האישי, אך לאחר שזכה במועמדות הוא חבר לוועידת המפלגה הרפובליקנית כדי להשיג מימון מתורמים. גם כך, טראמפ המשיך להוציא כספים רבים מכיסו למימון הקמפיין. בשבוע שעבר הוא אף הודיע שיתרום 10 מיליון דולר נוספים מכיסו לקמפיין. נכון ל־19 באוקטובר גייס הקמפיין של טראמפ 255 מיליון דולר, ש־56 מיליון דולר מתוכם הגיעו מהונו של טראמפ. הקמפיין של הילארי גייס עד אז 513 מיליון דולר.

לפי סוכנות הידיעות בלומברג עבד מנוצ'ין במשך 17 שנה עבור גולדמן זאקס לפני שהקים את קרן הגידור שלו. לקרן יש חברה־בת ששמה דיון אנטרטיינמנט, שמנוצ'ין הוא היו"ר שלה. דיון אנטרטיינמנט היתה שותפה במימון כמה להיטים הוליוודיים כמו "אוואטר" וסדרת סרטי "אקס־מן". לפני שלוש שנים התמזגה החברה עם חברת ההפקות רט־פק (RatPac), שהיתה שותפה בהפקת הסרטים "צלף אמריקאי" ו"מקס הזועם: כביש הזעם".

במרוצת שנותיו כאיש עסקים תרם מנוצ'ין כספים הן למפלגה הדמוקרטית והן למפלגה הרפובליקנית. בין היתר תרם לקמפיין של הילארי קלינטון לסנאט בתור נציגת מדינת ניו יורק ולמועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ב־2008, מרוץ שאותו היא הפסידה לנשיא המכהן ברק אובמה.

תגיות