אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא חדש: 2% מהמבוטחים החליפו השנה קופת חולים צילום: עומר מסינגר

שיא חדש: 2% מהמבוטחים החליפו השנה קופת חולים

מדו"ח שמפרסם משרד הבריאות עולה כי למכבי הצטרפו הכי הרבה מבוטחים השנה ביחס לעוזבים. לאומית, הקופה הקטנה ביותר, ממשיכה לאבד מבוטחים, בעיקר לטובת כללית. לאומית: "חלק מהקופות ניצלו לרעה את הקלת המעבר"

06.11.2016, 06:54 | ספי קרופסקי

מכבי שירותי בריאות נהנתה ממספר המצטרפים נטו (הפער בין המצטרפים לבין העוזבים) הגדול ביותר ב־2016: 46.5 אלף מבוטחים חדשים הצטרפו אליה לעומת 25.5 אלף שעזבו אותה. כך עולה מדו"ח המעברים בין ארבע הקופות שמפרסם הבוקר (א') משרד הבריאות. מכבי שומרת על אותה המגמה מ־2015, שגם בה הובילה במדד זה.

קראו עוד בכלכליסט

לעומתה, מי שממשיכה להצטמק מבחינת כמות המבוטחים היא קופת חולים לאומית - הקטנה ביותר מבין הקופות. ב־2016 עזבו אותה 44.1 אלף מבוטחים והצטרפו רק 23.1 אלף. שתי הקופות האחרות שמרו על איזון יחסי בין מספר המצטרפים לבין העוזבים בהשוואה לשנה שעברה: למאוחדת הצטרפו 40 אלף מבוטחים חדשים לעומת 39.3 אלף שעזבו, ואילו לכללית - הגדולה ביותר מבין הקופות - הצטרפו 54.8 אלף מבוטחים חדשים אך עזבו אותה 55.5 אלף.

מכבי במקום הראשון, צילום: ישראל יוסף מכבי במקום הראשון | צילום: ישראל יוסף מכבי במקום הראשון, צילום: ישראל יוסף

ב־2016 נרשם שיא של כמעט עשור במעברים בין הקופות: 2% מכלל המבוטחים בישראל החליפו קופה. את הגידול בנתון זה ניתן לייחס גם לערוץ המעבר בין הקופות דרך האינטרנט, שפועל זה חמש שנים, ובפועל בנוסף לשיטה הישנה של מעבר דרך הדואר. מהדו"ח עולה עוד כי הקופות מרכזות מאמצים בעיקר ביישובים מאשכולות סוציו־אקונומיים נמוכים - שבהם נרשם מספר התזוזות הגדול ביותר בין הקופות.

לפי הדו"ח, מספר המעברים הגדול ביותר הוא מכללית למאוחדת - כ־22 אלף מבוטחים (לעומת 19.9). עוד עולה כי מכבי הצליחה לקלוט אלפי מבוטחים יותר ממה שאיבדה מכל קופה - כ־5,000 מכללית, כ־10,000 מלאומית ויותר מ־6,000 ממאוחדת.

במכבי הביעו סיפוק מהנתונים וציינו כי הם משקפים את נאמנותם הגבוהה של החברים לקופה שלהם. מנגד, בלאומית יצאו במתקפה חריפה על חלק מהקופות מבלי לנקוב בשמן, ומסרו כי "הקלת אפשרויות המעבר בין הקופות נוצלה לרעה על ידי חלקן והן הקימו מוקדי מכירות בעלות של עשרות מיליוני שקלים מכספי הציבור". בכללית ציינו: "היציבות והעלייה המשמעותית במצבת הלקוחות של כללית בשנים האחרונות מהוות הצבעת אמון בשירות ובאיכות הרפואה".

מנכ"ל מאוחדת זאב וורמברנד התמקד בתגובתו בלאומית ומסר כי "למרות סכומי העתק שהמדינה בוחרת להמשיך להשקיע ב'הנשמה המלאכותית' של לאומית, זו ממשיכה לדמם ולאבד שיעור ניכר מלקוחותיה". וורמברנד אף הציע למזג את מה שנותר מלאומית למאוחדת. "רק כך תימנע היווצרות דואופול מסוכן במערכת הבריאות", טען בהתייחסו לשתי הקופות החזקות והגדולות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
אני עברתי עכשיו למכבי
ייכנס לתוקף ב-2017. עכשיו שאפשר לעבור עם הוותק בביטוחים המשלימים של הקופה הנעזבת ובלי חיתום רפואי לביטוח הסיעודי החדש (אם היה לך בקופה הנעזבת), באמת לא הרגשתי שיש לי סיבה להישאר בכללית. הרגשתי שמזלזלים בי הרבה זמן וניסיתי לתת עוד ועוד צ'אנסים והייתי ממש ורבאלי בקשר לזה אבל לצערי לא היה עם מי לדבר. קיבלתי תשובות מכסתחות, אם בכלל, מפניות הציבור. ננסה את מזלי במכבי, נקווה שיהיה יותר טוב.
ארז , ת"א  |  06.11.16
20.
כאשר באמת צריכים אותם?!  פתאום למכבי יש מכבי
כאשר באמת צריכים אותם?!  פתאום למכבי יש מכבי שלי, מכבי זהב כבר לא מה שהיה.   מכבי שלי קיים כבר כמה שנים אך פתאום רואים שמי שצבר ותק במכבי זהב, כדי לו לעבור למכבי שלי כי חס ושלום ביום שצריך מנתח או טיפולים נוספים, המחיר למבוטח מכבי שלי יותר זול ממכבי זה.   >>> ואז השאלה, מה בדיוק עשיתם עבורנו, משרד הבריאות!!! קופות החולים!!!  בעצם קופות החולים עושים הון עלינו האזרחים/יות כאשר אנו צריכים אותם.  כי ביום שבאמת צריך אותם, הם ימציאו משהו חדש שיזכיר לך שאמנם שילמת שנים רבות, אבל... לא הכל מגיע לך ועל זה צריך לשלם עוד!!!
Planet  |  06.11.16
לכל התגובות