אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש הופכת לבעלת שליטה מלאה בפלטפורמת ההלוואות Eloan  צילום: עמית שעל

מיטב דש הופכת לבעלת שליטה מלאה בפלטפורמת ההלוואות Eloan

בית ההשקעות שהחזיק 20% מהמניות בחברה רכש 80% נוספים בסכום שלא פורסם - מתכנן לעשות שימוש בפלפטרומה גם לצורך הספקאת אשראי צרכני

07.11.2016, 11:50 | רעות שפיגלמן

בית ההשקעות מיטב דש מעמיק את מעורבותו בתחום האשראי החוץ בנקאי, ומודיע היום (ב') על הגדלת החזקותיו בפלפטורמת ההלוואות Eloan - מ-20% לשליטה מלאה של 100%. זאת לאחר שבחודש יולי השנה הגדיל את החזקותיו בחברת נכיון הצ'קים הציבורית פנינסולה והפך לבעל השליטה בה (50.85%).  

קראו עוד בכלכליסט

סכום הרכישה של העסקה הנוכחית לא פורסם, אך הוא יכלול בין היתר תשלום במזומן לבעלי מניות eLoan ותשלום נוסף שמבוסס על רווחי החברה בשנים הקרובות. במקביל התחייב בית ההשקעות להזרים כסף לתפעול השוטף של החברה.

המוכרים הם 58 בעלי מניות שונים, חלקם עובדי החברה וחלקם משקיעים פרטיים - אלה כוללים בין היתר את מייסדי eLoan  עמית לוינשטיין, יגאל אלקסלסי ודן מרום, וכן את המשקיעים קבוצת שלמה ורוסריו.

מיטב דש מתכננת להמשיך להפעיל את הפלטפורמה כפי שהיא, כמרכז תיווך בין מלווים ולווים. בכוונת מיטב דש להסתייע בטכנולוגיה eLoan גם לצורך הספקת אשראי צרכני. בשלב זה, לאחר שלוש שנות פעילות, eLOAN עדיין אינה רווחית.

כיום מיטב דש יכולה לספק אשראי צרכני כנגד אפיקי חסכון שונים כמו קרנות פנסיה או קרנות השתלמות. באמצעות רכישה זו תוכל מיטב דש גם בעתיד להעניק אשראי צרכני שמקורותיו יגיעו מהפלטפורמה עצמה.

עופר כרמל, מנכ"ל eLoan אמר בעקבות העסקה: "אנו רואים ברכישה חלק טבעי מהתפתחות החברה וצמיחת תחום ההלוואות החברתיות בישראל. הנתונים מראים כי הציבור מכיר בצורך ומאמין בחלופה לבנקים ולחברות האשראי והיה זה אך טבעי שיגדל גם העניין של בתי השקעות ומשקיעים מוסדיים בתחום. חשוב להדגיש כי החברה רואה ברכישה הזדמנות משמעותית להגיע לשווקים חדשים, להתפתח ולקדם את תחום האשראי הצרכני כולו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות