אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט לא מוטרד: שוק המניות ימשיך לעלות גם בעידן טראמפ צילום: בלומברג

באפט לא מוטרד: שוק המניות ימשיך לעלות גם בעידן טראמפ

המשקיע המיליארדר, שהיה אחד ממבקריו החריפים של הנשיא הנבחר, אמר כי זהות היושב בבית הלבן לא תשפיע על השווקים

11.11.2016, 21:54 | שירות כלכליסט

המשקיע המיליארדר וורן באפט, שהיה אחד מהמבקרים הבולטים של דונלד טראמפ במהלך קמפיין הבחירות, אמר הערב (ו') בראיון לרשת CNN כי גם בעידן טראמפ שוק המניות ימשיך לעלות.

קראו עוד בכלכליסט

"שוק המניות יעלה ב-10, 20 וב-30 השנים הבאות - וזה היה קורה לו הילרי קלינטון הייתה נבחרת לנשיאות וזה יקרה גם כעת, כשטראמפ נבחר", אמר באפט. "ההכרזות שלפיהן שוקי המניות יצללו אחרי ניצחונו של טראמפ הן מטופשות", הוסיף.

השווקים הפיננסיים הגיבו בראלי אחרי היוודע דבר בחירתו של טראמפ לנשיאות ארה"ב ביום רביעי והעליות גלשו גם ליום חמישי. מדד S&P 500 נמצא כעת במסלול לעלייה שבועית של 3.6%, בעוד שמדד דאו ג'ונס בדרך לעלייה שבועית של 5%, עלייה שאם תירשם תהיה העלייה השבועית החדה ביותר של המדד מאז שנת 2011.

מימין: באפט וטראמפ, צילום: רויטרס, בלומברג מימין: באפט וטראמפ | צילום: רויטרס, בלומברג מימין: באפט וטראמפ, צילום: רויטרס, בלומברג

לדברי באפט, איומיו של טראמפ במהלך הקמפיין להטיל מכסי מגן על סחורות מיובאות ממכסיקו ומסין היו "רעיון רע מאוד, אבל אני לא אגיד שהם יגרמו למיתון. מהלכים כאלה כמעט בוודאות יזמנו נקמה", אמר באפט, אך הוסיף כי הוא מטיל ספק בכך שהכרזותיו של טראמפ לבטל את הסכמי הסחר יעברו את משוכת הקונגרס, וזאת למרות שליטתה של המפלגה הרפובליקנית הן בסנאט והן בבית הנבחרים. "הוא צריך לקבל תמיכה לכך", אמר באפט. "אין לו בלעדיות על הדברים. יש הרבה הכרזות והבטחות שנאמרות במהלך קמפיין בחירות שלא יוצאות אל הפועל אחרי הבחירות".

במהלך הראיון חזר באפט על הביקורת שהשמיע כנגד טראמפ בעבר וציין את פשיטות הרגל המרובות שלו. "הייתי אומר שהוא מבין את העסק, אבל הרקורד שלו מוצלח יותר בתחום הרישוי מאשר בשמירה על ההון".

 .

תגיות