אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשיאה הראשונה: נטלי בוי דה לה בור תוביל את מנהלת הליגה הצרפתית צילום: איי אף פי

הנשיאה הראשונה: נטלי בוי דה לה בור תוביל את מנהלת הליגה הצרפתית

בוי דה לה בור תחליף בתפקיד את פרדריק תיריז. מולה התמודד והפסיד מאמן הנבחרת לשעבר ריימונד דומאנק, שהוביל את צרפת לגמר טורניר יורו לפני 10 שנים

13.11.2016, 18:47 | שירות כלכליסט

נטלי בוי דה לה בור נבחרה ביום שישי לנשיאה הראשונה של ליגת הכדורגל הצרפתית (LFP), זאת לאחר שנדחתה המועמדות של מאמן הנבחרת לשעבר ריימונד דומאנק.

בוי דה לה בור (48) תחליף בתפקיד את פרדריק תיריז. היא הודתה שבחירתה הפתיעה גם אותה. דומאנק שהוביל את צרפת לגמר טורניר יורו 2006, הוצע כמועמד על ידי מנהלת הליגה החדשה, אך המועמדות נדחתה על ידי שני שלישים מהאסיפה הכללית.

קראו עוד בכלכליסט

במקור היא לא הייתה מועמדת לנשיאות. "זו לא בחירה צפויה, אבל אני מאד שמחה ומקווה לעמוד בציפיות של משפחת הכדורגל, המועדונים והליגה", מסרה בתגובה. "עלינו לבסס אמון, שכן עומדים לפנינו נושאים חשובים". , צילום: איי אף פי במקור היא לא הייתה מועמדת לנשיאות. "זו לא בחירה צפויה, אבל אני מאד שמחה ומקווה לעמוד בציפיות של משפחת הכדורגל, המועדונים והליגה", מסרה בתגובה. "עלינו לבסס אמון, שכן עומדים לפנינו נושאים חשובים". | צילום: איי אף פי במקור היא לא הייתה מועמדת לנשיאות. "זו לא בחירה צפויה, אבל אני מאד שמחה ומקווה לעמוד בציפיות של משפחת הכדורגל, המועדונים והליגה", מסרה בתגובה. "עלינו לבסס אמון, שכן עומדים לפנינו נושאים חשובים". , צילום: איי אף פי

דומאנק עומד בראש איגוד המאמנים של צרפת, אך החליט לסגת מהמרוץ לאחר שלא השיג את התמיכה הנחוצה. בכך הוא סלל את דרכה של בוי דה לה בור לניצחון. היא תכהן במשך ארבע שנים כנשיאה. ב-2013 היא הפכה לאישה הראשונה שנבחרה למנהלת הליגה ושימשה כמזכ"לית עמותת הכדורגל בשמונה השנים האחרונות.
 

במקור היא לא הייתה מועמדת לנשיאות. "זו לא בחירה צפויה, אבל אני מאד שמחה ומקווה לעמוד בציפיות של משפחת הכדורגל, המועדונים והליגה", מסרה בתגובה. "עלינו לבסס אמון, שכן עומדים לפנינו נושאים חשובים".

עוד הוסיפה: "אני מבינה בכדורגל מקצועי...ומכהנת במועצת הליגה כבר שלוש שנים. עבדתי פעמים רבות עם מזכ"ל הליגה דידייה קווילו, אך כעת עלינו לפנות זמן כדי להיפגש ולהגדיר את סדרי העדיפויות".

תיריז הודיע במרץ כי לא ירוץ לכהונה נוספת. הוא מונה לתפקיד במאי 2002, לאחר שבע שנים במועצת הליגה. הוא נבחר לכהונה שנייה ב-2012 בהצבעה פה אחד אך החליט כי ב-2016 יפרוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות