אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית חדשה לנאסד"ק - עדינה פרידמן תיכנס לתפקיד בתחילת 2017 צילום: בלומברג

מנכ"לית חדשה לנאסד"ק - עדינה פרידמן תיכנס לתפקיד בתחילת 2017

החברה המפעילה את הבורסה האמריקאית הודיעה אמש על מינויה של פרידמן לתפקיד הניהול הבכיר ביותר שלה. פרידמן החלה לעבוד בנאסד"ק לפני 20 שנה והיא כיהנה בשנתיים האחרונות כסמנכ"לית התפעול שלה

15.11.2016, 20:24 | שירות כלכליסט

החברה המפעילה את בורסת נאסד"ק שבניו יורק הודיעה אמש על מינויה של עדינה פרידמן (Adena Friedman) לתפקיד המנכ"לית והנשיאה. פרידמן תיכנס לתפקיד ב-1 בינואר, ותצורף במקביל למועצת המנהלים.  

קראו עוד בכלכליסט

פרידמן תחליף את מי שכיהן כמנכ"ל נאסד"ק ב-14 השנים האחרונות, רוברט גריפלד - הוא עצמו ימינה ליו"ר החברה במקומו של בורג' אקהולם שנפרד מנאסד"ק לטובת תפקיד מנכ"ל אריקסון.  

פרידמן כיהנה בשנתיים האחרונות כסמנכ"לית התפעול של נאסד"ק, לאחר קריירה ארוכה בחברה. לפני כן כיהנה בתפקידים בכירים אחרים, ובכלל זה סמנכ"לית אסטרטגיה וסמנכ"לית כספים.

"מינויה של פרידמן מגיעה בתום תהליך תכנוני רב-שנתי קפדני. היא התקדמה בעקביות במעלה סולם התפקידים בנאסד"ק בשני העשורים האחרונים, לאחר שהצטרפה אלינו ב-1993 בתפקיד מתמחה. במהלך התקופה היא רכשה מומחיות מעמיקה במגוון תפקידים ותחומים, תוך מיקוד בטכנולוגיה – אשר ישמשו אותה בהובלת עתידה של נאסד"ק", אמר בורג' אקהולם, יו"ר נאסד"ק היוצא.

פרידמן עצמה אמרה לאחר המינוי כי "במהלך 20 שנותיי בחברה יוצאת דופן זו, הצוות הנהדר בנאסד"ק עם רוח החדשנות והיזמות האופיינית של אנשיו, הניע את הצלחתנו כמובילי השוק הגלובלי, חלוצים בתחום הטכנולוגיה, וספק שירותי מסחר אמין ברמה גבוהה. ונמשיך לשאוף לפיתוח מוצרים חדשים אשר עונים על צרכי לקוחותינו".

בבורסת נאסד"ק רשומות נכון להיום 3,700 חברות, בשווי שוק כולל של 9.3 טריליון דולר ובמהלך הרבעון השלישי 74% מההנפקות החדשות (IPO) בארה"ב בוצעו בפלטפורמת המסחר שלה. החברה המפעילה של נאסד"ק שאותה תוביל פרידמן נסחרת תחת הסימול NDAQ והיא בעלת שווי של של 11 מיליארד דולר. את הרבעון השלישי חתמה החברה עם הכנסות של 585 מיליון דולר.

עדינה פרידמן , צילום: בלומברג עדינה פרידמן | צילום: בלומברג עדינה פרידמן , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות