אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחכים לדו"ח: סרוסי לא מתכוון להקדים את פרישתו אלא אם יידרש לכך צילום: אוראל כהן

מחכים לדו"ח: סרוסי לא מתכוון להקדים את פרישתו אלא אם יידרש לכך

בפיקוח על הבנקים בודקים את הטיפול בתלונה של עובדת נגד מנכ"ל בנק הפועלים היוצא. גורמים בבנק אמרו היום כי סרוסי, שכהונתו מסתיימת ממילא בסוף 2017, לא יקדים את פרישתו אלא אם יידרש לכך על ידי המפקחת, שבפניה כבר התנצל

27.11.2016, 18:25 | רעות שפיגלמן
יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי לא מתכוון לפי שעה להקדים את סיום תפקידו בבנק וממתין לתוצאות הבדיקה של המפקחת על הבנקים - כך מסרו היום (א') גורמים בבנק הפועלים. אם תדרוש זאת המפקחת, סרוסי - המכהן כיו"ר בנק הפועלים בשבע השנים האחרונות - יסיים את תפקידו מוקדם מהצפוי. חוזה ההעסקה שלו מסתיים בדצמבר 2017, וסרוסי תכנן לסיים את הקדנציה השנייה שלו בראשות הבנק בעוד כשנה ולפרוש, אלא אם כן המפקחת תחליט על פרישתו לפני מועד זה. בהתייחס לפרסומים לפיהם סיום תפקידו יוקדם בשל בדיקת הפיקוח בנוגע לטיפול בתלונת עובדת לשעבר שהוגשה כנגד מנכ"ל הבנק לשעבר ציון קינן, אמרו היום בבנק ישראל כי "הבדיקה טרם הסתיימה ולא ניתן להסיק שום דבר לגבי ההשלכות שלה".

קראו עוד בכלכליסט

במוקד הדברים עומדת בדיקה של המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, את הפרשה במסגרתה מינה הבנק את השופט בדימוס סטיב אדלר כדי לבדוק תלונה של עובדת לפיה ציון קינן הטריד אותה מינית במהלך נסיעת עבודה לקזחסטן לפני עשור.

אדלר לא קיבל את גרסת המתלוננת בדבר ההטרדה אך קבע כי יש לשלם לה פיצויים מוגדלים של מיליוני שקלים בשל "תנאי ההעסקה הקשים בקזחסטן בה שהתה בשליחות מטעם הבנק". הטענה שהופנתה נגד סרוסי נגעה לעובדה שהוא לא יידע את הפיקוח בזמן אמת על הפרשה ושם נאלצו לגלות עליה בדיעבד בעקבות פרסומים בתקשורת.

סרוסי מצידו התנצל בפני המפקחת על הבנקים על כך שלא עדכן אותה בפרשה ואמר כי הטיפול לווה ביועץ משפטי צמוד, גם פנימי וגם חיצוני, ולכן לשיטתו הטיפול בפרשה היה מקצועי לחלוטין.

בבנק הפועלים סירבו להתייחס לנושא אולם מקורב לבנק טען שלא התקבלה החלטה כזו של סרוסי וכי הוא והבנק ממתינים לסיום בדיקתה של המפקחת.

מימין:  מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן עם יו"ר הבנק יאיר סרוסי, צילום: אוראל כהן מימין: מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן עם יו"ר הבנק יאיר סרוסי | צילום: אוראל כהן מימין:  מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן עם יו"ר הבנק יאיר סרוסי, צילום: אוראל כהן

המפקחת על הבנקים צפויה לסיים בימים הקרובים את בדיקתה. בעיקרון, מדובר בבדיקות שתוצאותיהן אינן מפורסמות ברבים אולם בפיקוח על הבנקים דנים כעת בין היתר גם בשאלה האם לפרסם את דו"ח הביקורת לכשיושלם מתוך תפיסה של "הגברת אמון הציבור במערכת הבנקאית".

במקביל, מתקיימת בדיקה נוספת של הפרשה גם ברשות ניירות ערך, שם מתמקדים בשאלה האם היה על הבנק לדווח לציבור המשקיעים על האירוע.

ציון קינן סיים את תפקידו כמנכ"ל בנק הפועלים בקיץ האחרון. סיבת עזיבתו לא נמסרה באופן רשמי, אולם מכיוון שהיא הגיעה בסמוך לאחר ההחלטה על הגבלת שכר הבכירים במערכת הפיננסית ההערכות היו כי זה היה הקטליזטור שהוביל לפרישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות