אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד עודד ערן צפוי להתמנות לכהונת יו"ר בנק הפועלים צילום: יובל חן

עו"ד עודד ערן צפוי להתמנות לכהונת יו"ר בנק הפועלים

היו"ר הנוכחי, יאיר סרוסי, המתין להכרעת המפקחת על הבנקים בעניינו, אולם הבוקר, בעקבות הפרסומים על פרישתו הצפויה, הוא שוקל בכל זאת לקצר את כהונתו; ערן משמש כיום יועץ מיוחד במשרד עוה"ד גולדפרב זליגמן בתחום ני"ע, הון סיכון ומיזוגים ורכישות

28.11.2016, 15:02 | רעות שפיגלמן

עו"ד עודד ערן, המשמש כדירקטור בבנק הפועלים, הוא המועמד המועדף להחלפתו של יאיר סרוסי, היו"ר הנוכחי.   

קראו עוד בכלכליסט

סרוסי המתין להכרעת המפקחת על הבנקים בעניינו, אולם הבוקר, בעקבות הפרסומים על פרישתו הצפויה, פורסם כי הוא שוקל בכל זאת לקצר את כהונתו. הבוקר דיווח הבנק לבורסה כי מתקיימות שיחות לגבי קיצור תקופת כהונתו של סרוסי כיו"ר. כהונתו הרשמית צפויה להסתיים לקראת סוף 2017.  

עו"ד עודד ערן , צילום: יובל חן   עו"ד עודד ערן | צילום: יובל חן עו"ד עודד ערן , צילום: יובל חן

ערן היה בעבר שותף במשרד גולדפרב-לוי-ערן. בעקבות שינוי בשותפים במשרד הוא הפך יועץ מיוחד במשרד (ששינה את שמו) עוה"ד גולדפרב זליגמן בתחום ניירות ערך, הון סיכון ומיזוגים ורכישות. הוא בעל רשיון עריכת דין בישראל ובניו-יורק, ובוגר תואר ראשון ושני מאונ' ת"א במשפטים. בנוסף הוא בעל תואר ראשון במדעי הרוח ותואר שני בספרות.

היה שותף במשרד גולדפרב-לוי-ערן

ערן משמש דירקטור בבנק הפועלים מפברואר 2016 כדירקטור שעונה על ההגדרה של 'מומחיות פיננסית וחשבונאית'. בעבר היה שותף במשרד גולדפרב זליגמן וחבר הוועד המנהל של עמותת מגדלור.

הפרישה הצפויה של סרוסי

יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי המתין בשבועות האחרונים להכרעתה של המפקחת על הבנקים בבנק ישראל ד"ר חדוה בר בבדיקה שהיא עורכת על הטיפול של בכירי הבנק ובראשם סרוסי בתלונת עובדת לשעבר שהוגשה כנגד מנכ"ל הבנק לשעבר ציון קינן בגין הטרדה מינית לכאורה.

הבדיקה טרם הסתיימה ולפי הודעה של בנק ישראל אמש "לא ניתן להסיק דבר על ההשלכות שלה", ואולם רצף של פרסומים עיתונאיים מאז אתמול בערב על פרישתו

הקרובה גרמו לסרוסי לשקול מחדש את עמדתו שעליו להמתין להכרעת המפקחת. הוא שוקל עתה לקצר את כהונתו למרות שלהערכתו המפקחת לא הייתה מאלצת אותו לפרוש במיוחד אחרי שהתנצל בפניה מייד עם פרסום הפרשה על שלא עדכן אותו בזמן. סרוסי חש שבנסיבות שיצרו הפרסומים, הוא לא יוכל להשלים את הקדנציה השנייה שלו המסתיימת בדצמבר 2017 כפי שתכנן. הוא מכהן כיו"ר הבנק כשבע שנים.

סרוסי מצידו התנצל בפני המפקחת על הבנקים על כך שלא עדכן אותה בפרשה ואמר כי הטיפול לווה ביועץ משפטי צמוד, גם פנימי וגם חיצוני, ולכן לשיטתו הטיפול בפרשה היה מקצועי לחלוטין.

בפיקוח על הבנקים דנים כעת בין היתר גם בשאלה האם לפרסם את דו"ח הביקורת לכשיושלם מתוך תפיסה של "הגברת אמון הציבור במערכת הבנקאית" במקביל מתקיימת בדיקה נוספת של הפרשה גם ברשות ניירות ערך שם מתמקדים בשאלה האם היה על הבנק לדווח לציבור המשקיעים על האירוע. לפני כמה שבועות עם היוודע הפרשייה סרוסי התנצל בפני המפקחת על הבנקים על כך שלא עדכן אותה בפרשה ואמר כי הטיפול לווה ביועץ משפטי צמוד, גם פנימי וגם חיצוני ולכן לשיטתו הטיפול בפרשה היה מקצועי לחלוטין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות