אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים מודיע רשמית: סרוסי פורש מתפקידו כיו"ר הבנק צילום: אוראל כהן

בנק הפועלים מודיע רשמית: סרוסי פורש מתפקידו כיו"ר הבנק

הבנק דיווח לבורסה על פרישתו של היו"ר, על רקע החלטתו שלא לדווח לרגולטורים על ההסדר עם עובדת הבנק שהתלוננה נגד המנכ"ל לשעבר ציון קינן. ההערכה היא כי עודד ערן יחליפו בתפקיד. סרוסי: "אני עוזב ארגון בריא, יציב, חזק ורווחי"

29.11.2016, 12:55 | רעות שפיגלמן

כצפוי, יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי מסיים את כהונתו בבנק, כך מודיע היום (ג') רשמית הבנק בדיווח שהוציא לבורסה. ברקע לפרישתו, הביקורת שהופנתה לדירקטוריון בראשותו על ההחלטה שלא לדווח לרגולטורים על ההסדר עם עובדת הבנק שהתלוננה נגד המנכ"ל לשעבר ציון קינן.   

קראו עוד בכלכליסט

סרוסי הודיע בעקבות הההחלטה: "לאחר שבע וחצי שנים מאד מוצלחות כיו"ר בנק הפועלים הודעתי היום על סיום תפקידי בסוף שנה זו. הגעתי לבנק בשנת 2009 על רקע משבר פיננסי, ניהולי וערכי עמוק. אני עוזב ארגון בריא, יציב, חזק ורווחי לאחר שההון הוכפל ואני גאה על כך מאד. אני עוזב כשהמניה בשיאה והתשואה לבעלי המניות מאז שהגעתי היא 132%, הגבוהה בהרבה במערכת הבנקאית".

בהודעת הבנק נאמר כי התפטרותו של היו"ר הינה "על רקע האוירה והפירסומים בדבר האירועים האחרונים בבנק". סרוסי כיהן בתפקיד יו"ר בנק הפועלים מאוגסט 2009, והוא היה אמור לפרוש מתפקידו בסוף 2017. על פי דיווחים שונים, המועמד המועדף לתפקיד יו"ר הבנק הבא הוא עו"ד עודד ערן, המשמש כדירקטור בבנק הפועלים.

סרוסי המתין בשבועות האחרונים להכרעתה של המפקחת על הבנקים בבנק ישראל ד"ר חדוה בר בבדיקה שהיא עורכת על הטיפול של בכירי הבנק ובראשם סרוסי בתלונת העובדת נגד קינן בשל הטרדה מינית לכאורה. במסגרת ההסדר עם המתלוננת שילם הבנק לעובדת פיצוי של 6 מיליון שקלים, תמורת סגירת הפרשה ואי פרסומה על ידי העובדת.

הבדיקה טרם הסתיימה ולפי הודעה שפרסם השבוע בנק ישראל "לא ניתן להסיק דבר על ההשלכות שלה", ואולם רצף של פרסומים עיתונאיים מתחילת השבוע על פרישתו הקרובה גרמו לסרוסי לשקול מחדש את עמדתו שעליו להמתין להכרעת המפקחת.

סרוסי מצידו נטה להמתין לסיום בדיקת המפקחת על הבנקים ביחס להתנהלות הבנק בפרשת התלונה האמורה, והעדיף לסיים את תפקידו במועד הפרישה המתוכנן בשנה הבאה. ואולם שלשום הבין היו"ר כי בעלת השליטה בבנק שרי אריסון החליטה לקצר את כהונתו. מי שסייעה לאריסון להגיע להחלטה היא אפרת פלד, יו"ר ומנכ"לית חברת האחזקות המשפחתית אריסון השקעות, שבינה ובין סרוסי שוררים יחסים מתוחים זה תקופה ארוכה. 

על פי חוזה ההעסקה של סרוסי, הוא או הבנק יכולים לסיים את כהונתו לפני סיומה הפורמלי בהודעה של 6 חודשים מראש. הבנק יכול על פי ההסכם לוותר על תקופת ההודעה המוקדמת ולשלם במקומה לסרוסי את שכרו למשך 6 חודשים וההערכה היא כי במקרה הזה כך אכן צפוי לקרות. מנגד, במידה שסרוסי היה נדרש לעזוב את הבנק לבקשת המפקחת היתה עשויה להתעורר שאלה משפטית ביחס לזכאותו לתשלום עבור ההודעה המוקדמת. סרוסי זכאי בנוסף לפיצויי פיטורים בגובה של 250% שיחושבו על בסיס משכורתו הבסיסית שעומדת על 162 אלף שקל בחודש.

יאיר סרוסי, צילום: עמית שעל יאיר סרוסי | צילום: עמית שעל יאיר סרוסי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות