אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: סטיבן מנוצ'ין מונה לשר האוצר של טראמפ; "נשמור על צמיחה קבועה של 3%-4%" צילום: גטי אימג'ס

רשמית: סטיבן מנוצ'ין מונה לשר האוצר של טראמפ; "נשמור על צמיחה קבועה של 3%-4%"

לאחר המתקפה הממושכת בקמפיין נגד וול סטריט והבנקאים הודיע טראמפ על מינויו של מנוצ'ין, יועצו הפיננסי בקמפיין שעשה קריירה של 17 שנה בגולדמן זאקס. המיליונר וילבור רוס מונה לשר המסחר

30.11.2016, 14:19 | מיקי גרינפלד ושירות כלכליסט

הנשיא הנבחר של ארה"ב דונלד טראמפ הכריז היום (ד') רשמית כי ימנה את סטיבן מנוצ'ין (Steven Mnuchin) לתפקיד שר האוצר בממשל החדש ואמר כי "נשמר על צמיחה קבועה של 3%-4%".

מנוצ'ין היה אחד הבנקאים הבכירים בגולדמן זאקס, ובשנים האחרונות כיהן כיו"ר חברת ההשקעות דיון קפיטל (Dune Capital Management), שהתמקדה בשוק המאוד ייחודי של הוליווד. בין היתר השתתפה החברה במימון שורה של סרטים (ובכלל זה אווטר של ג'יימס קמרון).

"אנחנו ממוקדים על הורדת מסי החברות, ומתמקדים בהפיכת החברות האמריקאיות לתחרותיות ברחבי העולם", אמר מנוצ'ין באוגוסט. יש לציין כי טראמפ התחייב כי יוריד את מס החברות מ-30% ל-15%, בטענה שכך יעודד חברות להישאר רשומות בארה"ב לצרכי מס.

קראו עוד בכלכליסט

סטיבן מנוצ סטיבן מנוצ'ין | צילום: גטי אימג'ס סטיבן מנוצ

בנוסף להכרזה על מינוי שר אוצר, צייץ טראמפ כי יקיים ב-15 בדצמבר מסיבת עיתונאים ביחד עם ילדיו הבוגרים, שבה יכריז כי הוא מעביר את ניהול ענייניו העסקיים לילדים: איוונקה, דונלד ג'וניור ואריק. "הנשיאות היא משימה חשובה בהרבה!" הסביר בטוויטר.

שר אוצר שהוא בנקאי

מנוצ'ין (53) היה יועצו הפיננסי הבכיר של טראמפ במהלך הקמפיין והמינוי הצפוי מגיע לאחר המתקפה הממושכת של טראמפ כמועמד על הבנקאים וקרנות הגידור, ובאופן ספציפי על הקשר ההדוק של המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון לוול סטריט.

לפני שהגיע לקליפורניה עבד מנוצ'ין כאמור במשך 17 שנה בגולדמן זאקס ובמשך תקופה מסויימת אף עבד בקרן ההשקעות של ג'ורג' סורוס (Soros Fund Management). בגולדמן התמחה מנוצ'ין בין היתר באיתור נכסים המוערכים בחסר והפיכתם לחברות מצליחות המשיאות רווחים ניכרים לבעלי המניות.

במקביל, טראמפ מינה את וילבור רוס (Wilbur Ross), אחד האנשים העשירים ביותר בארה"ב, לתפקיד שר המסחר.

רוס (78) מכונה בסלנג העסקי האמריקאי "משקיע נשרי" (vulture investor) - שנכנס להשקעה בעיקר בחברות כושלות על סף פירוק, ושיקומן החלקי או הכולל.

תגיות