אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני ריסוק חדשים באירופה: סוזוקי נכשלת, יונדאי מצטיינת

מבחני ריסוק חדשים באירופה: סוזוקי נכשלת, יונדאי מצטיינת

במבחנים שערך ארגון הבטיחות האירופי, זכתה יונדאי איוניק ההיברידית שהגיעה לפני שבוע לישראל בציון הגבוה של 5 כוכבים. סוזוקי איגניס קיבלה 3 כוכבים בלבד

30.11.2016, 12:58 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום (ד') את תוצאות מבחני הריסוק של מספר דגמים חדשים, שחלקם משווקים בישראל וחלקם ישווקו בעתיד הקרוב בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

כדרכו בחודשים האחרונים, EURONCAP מעניק ציון בטיחות נוסף למכוניות המצוידות במערכות בטיחות אקטיביות, כלומר מערכות המסוגלות להתערב בנהיגה ולבלום את המכונית בשעת הצורך.

במבחן עצמו נבחנו מספר דגמים חדשים: לפי EURONCAP, אאודי Q2 ששיווקה בישראל יחל בעוד מספר שבועות קיבלה ציון בטיחות גבוה של חמישה כוכבים מתוך חמישה. תא הנוסעים של הQ2 עמד היטב בעוצמת הפגיעה ונוסעי הרכב מלפנים ומאחור לא נפגעו.

מבחן ריסוק מבחן ריסוק מבחן ריסוק

גם יונדאי איוניק ההיברידית, ששיווקה בישראל החל בשבוע שעבר, זכתה לציון גבוה של חמישה כוכבים. תא הנוסעים של האיוניק לא נפגע בתאונה, אך עם זאת, באיוניק תועדה פגיעה מסוימת בבובות שהושבו מאחור.

גם פורד EDGE החדשה זכתה לציון בטיחות גבוה של חמישה כוכבים, לאחר שתא הנוסעים שלה נותר יציב בשעת תאונה. בדומה ליונדאי, גם נוסעי הפורד שהושבו במושב האחורי סבלו מפגיעות מסוימות באזור החזה במבחן ריסוק המדמה פגיעה מן הצד.

ומי נכשל במבחן?

עם זאת, לא כל המכוניות שנבחנו על ידי EURONCAP זכו לתוצאות מחמיאות. הארגון, שמדגיש את מידת חשיבותן של מערכות בטיחות אקטיביות לרמת הבטיחות של הרכב, העניק ציוני ריסוק נמוכים במיוחד לגרסאות הבסיס של סן יאנג טיסולי וסוזוקי איגניס, שנבחנו שתיהן הן בגרסאות בעלות מערכות בטיחות אקטיביות והן בגרסאות ללא מערכות אלה.

במקרה של האיגניס זכה רכב הכביש-שטח הקטן של סוזוקי לציון גרוע של שלושה כוכבים עבור גרסת הבסיס שאינה מצוידת במערכות בטיחות אקטיביות. לפי EURONCAP, באיגניס בגרסה ללא מערכות בטיחות אקטיביות נרשמה בין היתר פגיעה בחזה של בובת הריסוק. לעומת זאת, באיגניס בעלת מערכות בטיחות אקטיביות התקבל ציון מלא של חמישה כוכבים.

גם סן יאנג טיבולי המשווק בישראל זכה לציון נמוך של שלושה כוכבים ללא מערכות בטיחות אקטיביות, לאחר שבחזה בובת הריסוק שהושבה במושב האחורי תועדה פגיעה. לעומת זאת, בטיבולי בעל מערכות בטיחות אקטיביות עלה הציון לארבעה כוכבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות