אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הדלק טן עברה מהפסד לרווח של 3.6 מיליון ש' ברבעון השלישי

חברת הדלק טן עברה מהפסד לרווח של 3.6 מיליון ש' ברבעון השלישי

זאת לעומת הפסד של 9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד; הרקע לרווח הינו קיטון בהוצאות המימון של החברה ל-4.7 מיליון שקל ברבעון לעומת 10.2 מיליון באותה תקופה אשתקד

01.12.2016, 12:13 | גולן חזני
חברת תחנות התדלוק טן (Ten), שמניות השליטה בה הועברו לכינוס, עברה ברבעון השלישי לרווח של 3.6 מיליון שקל לעומת הפסד של 9 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לרווח הינו קיטון בהוצאות המימון של החברה ל-4.7 מיליון שקל ברבעון לעומת 10.2 מיליון ברבעון המקביל. הירידה בהוצאות המימון מיוחסת בעיקר לפעילות של החברה הבת בתחום ההידרו שפועלת בברזיל, ונהנתה מההתאוששות בכלכלה הברזילאית. ההכנסות של טן ברבעון דווקא ירדו ל-200 מיליון לעומת 211 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בתשעה החודשים הראשונים של 2016 עברה טן לרווח של 20 מיליון שקל לעומת הפסד של 2.85 מיליון בתקופה המקבילה ב-2015. הגידול ברווחי החברה נובע בגידול בכמות הדלקים שנמכרה לצד קיטון משמעותי בהפסדים ממלאי.

הגידול מלווה את כל שורת הרווחים מהגולמי ועד לנקי ונובע בעיקר מהשיפור בתוצאות פעילות תחנות התדלוק וחנויות הנוחות של החברה בישראל, וכן משיפור בחלקה ברווחי שותפות מוחזקת מפעילות חוץ. ה-(EBITDA), רווח תפעולי תזרימי, עלתה מ-36 מיליון ל-44 מיליון שקל בתשעה החודשים הראשונים של השנה. טן מחזיקה ב-56 תחנות תדלוק ומנוהלת ע"י ערן ועקנין.

ערן וקנין מנכ"ל טן ערן וקנין מנכ"ל טן ערן וקנין מנכ"ל טן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות