אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת: החל משפטה של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית צילום איי פי

צרפת: החל משפטה של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית

כריסטין לגארד מואשמת ברשלנות, לאחר שאישרה תשלום פיצויים מוגזם לאיש העסקים ברנרד טאפי לפני שמונה שנים, בתקופת כהונתה כשרת האוצר של צרפת. המשפט לא צפוי להשפיע על תפקידה הנוכחי

12.12.2016, 13:39 | שירות כלכליסט

קראו עוד בכלכליסט

המקרה של לגארד (60) עולה לדיון בפני פאנל מיוחד המורכב משופטים ומחוקקים צרפתיים, המתמחה בעבירות של פוליטיקאים. היא מואשמת ברשלנות, לאחר שאישרה תשלום פיצויים מוגזם לאיש העסקים ברנרד טאפי לפני שמונה שנים. לגארד מכחישה את האשמות.

על פי הטענות שהועלו נגדה, היא הייתה צריכה להתנגד להליך בוררות שפסק ב-2008 פיצויים בגובה 285 מיליון יורו לטאפי במחלוקת בינו לבין הבנק קרדיט ליון, שהיה באותה תקופה בבעלות הממשלה. בית משפט לערעורים ביטל בהמשך את הפיצויים. לגארד הכחישה בראיון שפעלה לטובתו של טאפי או בהוראתו של הנשיא דאז ניקולא סרקוזי.

"רשלנות היא עבירה שאינה טומנת בחובה כוונה תחילה", אמרה לגארד בראיון לערוץ הטלוויזיה פראנס 2, "כולנו מתרשלים בשלב זה או אחר בחיינו. ניסיתי לבצע את העבודה שלי בצורה הטובה ביותר שיכולתי בתוך המגבלות של הידע שלי".

כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, צילום: איי פי כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית | צילום: איי פי כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, צילום: איי פי

פסק הדין במקרה עשוי להתקבל לכל המוקדם ביום שישי. העונש המקסימלי על עבירות רשלנות הוא שנת מאסר וקנס של 15 אלף יורו.

המדינות החברות בקרן המטבע היו מודעות לבעיות המשפטיות של לגארד בעת שמונתה לראשונה לתפקיד ב-2011, ולכן לא צפויות להפנות לה גב, כך להערכתו של אדווין טרומן ממכון פטרסון לכלכלה בינלאומית בוושינגטון. "ההשלכה היחידה תהיה אם היא תורשע ותישלח למאסר", הסביר. "בכל מקרה אחר, אני לא חושב שתהיה השפעה על תפקידה הנוכחי".

ביולי החלה לגארד כהונה שנייה של חמש שנים, זאת לאחר שלא נמצאו מועמדים שיתמודדו נגדה.

תגיות