אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף הסמיילי משגשג: סוכנות תרגום מלונדון מחפשת מתרגם אימוג'י

ענף הסמיילי משגשג: סוכנות תרגום מלונדון מחפשת מתרגם אימוג'י

המשימה הראשונה של מי שיקבל את התפקיד תהיה לתרגם יומנים לאימוג'י. מנהלת הסוכנות: "התחום נשלט כיום על ידי תוכנות מחשב, אך הן מוגבלות ויש לנו צורך במתרגם בשר ודם"

13.12.2016, 14:07 | שירות כלכליסט

סוכנות התרגום טודיי טרנסליישנס (Today Translations) מלונדון מחפשת לאייש משרה חדשה: מתרגם אימוג'י. תחומי האחריות של התפקיד, שהוא כנראה הראשון מסוגו בעולם, כוללים הבהרת אי הבנות חוצות תרבויות הנובעות משימוש בציורים הקטנים, וחיבור דו"ח חודשי של מעקב אחר הטרנדים בשימוש.  

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

הסוכנות מחפשת עובד שיתרגם יומנים לאימוג'י עבור אחד הלקוחות שלה. התחום נשלט עד כה בידי תוכנות מחשב, אך לדבריה של מנהלת הסוכנות, יורגה זילינסקיינה לתוכנות תרגום יש מגבלות ולכן יש צורך במתרגם אנושי. "התוכנות לרוב לא רגישות להבדלים תרבותיים בשימוש ובפרשנות של האימוג'י". עוד הוסיפה כי האימוג'י הם "תחום בעל פוטנציאל צמיחה גבוה", שכן יש לא מעט חוסר עקביות בצורת השימוש בהם. "אנחנו מחפשים אדם יוצא מהכלל שיספק את המגע האנושי הנחוץ כשתוכנות תרגום אינם מתאימות, ויעזור לנו להפוך לסוכנות התרגום המתמחה בתחום", נכתב במודעת הדרושים.

מקלדת אימוג מקלדת אימוג'י. התחום נשלט על ידי תוכנות מחשב, אבל הן מוגבלות מקלדת אימוג

התפקיד החדש נפתח לאחר שבשנה שעברה בלשן בריטי הכתיר את האימוג'י כשפה המתפתחת במהירות הרבה ביותר בממלכה. האימוג'י הופיעו בטלפונים היפנים בשנות ה-90, אך צברו פופולאריות עולמית מאז 2011, כשבמכשירי האייפון צרפו מקלדות עם אימוג'י. המקלדות זמינות כיום גם במכשירי האנדרואיד. האימוג'י משמשים לעיתים קרובות כדי להעביר רגשות בהודעות כתובות. אולם, מחקר שערכו באפריל באוניברסיטת מיניסוטה מצא הבדלים רבים באופן שבן אנשים מפרשים אימוג'י, שהוביל "לפוטנציאל עצום לאי הבנות".

עד כה 30 מועמדים שלחו קורות חיים לתפקיד, והמתאימים ביניהם יצטרכו לעבור גם מבחן לבדיקת הידע והכישורים שלהם. בסוכנות מקווים להעסיק עובד במשרת פרילנס עד תחילת השנה הבאה, אך זילינסקיינה מציינת כי התפקיד עשוי להתרחב למשרה מלאה. התשלום יהיה על בסיס מילה/אימוג'י.

תגיות