אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שפגעו ב-9 מתוך 10: על מה ממליצים בבנק ירושלים לשנת 2017? צילום: שאטרסטוק

המלצות 2017

אחרי שפגעו ב-9 מתוך 10: על מה ממליצים בבנק ירושלים לשנת 2017?

השנה צפו במחלקת הברוקראז' של הבנק את הזינוק באמות וסאמיט ופיספסו כשהמליצו על טבע. לשנה הבאה, התמהיל נשאר והמניות הוחלפו - עזריאלי בנדל"ן ומיילן בפארמה; ומהן ההמלצות על שוק האג"ח - שהניב לבנק תשואה של 17% בשנה שחלפה?

19.12.2016, 17:33 | אמיר רוזנבאום

פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" ממשיך, והפעם תורה של מחלקת הברוקראז' של בנק ירושלים. מול ירידה של 5% במדד ת"א 25, המניות עליהן המליצו האנליסטים בניהולו של מאיר סלייטר רשמו תשואה ממוצעת של כ-7%. האנליסטים של הבנק פגעו בסאמיט שקפצה ב-25% ובאמות שזינקה ב-33%, אבל נפגעו ממניית טבע שאיבדה 43% מערכה. בתחום האג"ח, האנליסטים פגעו ב-5 מתוך 5 כשבחרו בין היתר את האג"ח של כנפיים, אפריקה השקעות ובזן, והציגו תשואה ממוצעת של 17.5%.

להמלצות של בנק ירושלים לשנת 2016 לחץ כאן

 

שנת 2016 מתקרבת לסיומה, וחודש דצמבר מעניק אפשרות לסכם בזהירות מה עשו המדדים והמטבעות המובילים השנה. בבורסה המקומית, מדד ת"א 25 איבד כ-5% מערכו בעוד שבניו יורק מדד דאו ג'ונס הוסיף למעלה מ-13%. הדולר, שנסחר בתנודתיות רבה מול השקל, נמצא כעת סביב הרמה בה פתח את 2016 - 3.87 שקלים. לעומת זאת, היורו, תפס השנה כיוון שלילי וירד ב-5% לשפל של 14 שנים - 4 שקלים.

 

השנה בוחרים חברי המחלקה גל רייטר, יונתן קרייזמן, ישי ששון לרפד את תיק ההשקעות במניות של עזריאלי, מנרב ומיילן ובאג"ח של כנפיים ואפריקה השקעות.

מניות

קבוצת עזריאלי. תשאוה ב-2016: 17% 

בזכות פעילות הייזום המרשימה צפויה עזריאלי לאכלס שלושה פרויקטים משמעותיים במהלך שנת 2017. מדובר בסיום שלב ג' בחולון, קניון ראשונים הכולל משרדים ומסחר, כשגולת הכותרת הינה מתחם שרונה ששיטחו מסתכם לכ-126 א' מ"ר. מתחשיב שערכנו עולה, כי ה-FFO של החברה צפוי לצמוח בכ-40% במהלך שנה זו, צמיחה משמעותית זו מצדיקה את המלצת הקניה, אף בתרחיש של עליית תשואות.

מרכז עזריאלי, צילום: שאטרסטוק מרכז עזריאלי | צילום: שאטרסטוק מרכז עזריאלי, צילום: שאטרסטוק

 

מנרב. תשואה ב-2016: 34%

מנרב עוסקת במספר תחומים בענף הנדל"ן הכוללים פעילות הנדסית, זכיינות, ייזום למגורים ונדל"ן מניב. המורכבות הרבה בפעילות החברה ובניתוחה הם שיוצרים את הפער בין השווי הכלכלי לשווי השוק. להערכתנו, המקורות העיקריים לאפסייד בהשקעה בחברה הינם פעילות החברה בעיר הבה"דים ותחום הייזום למגורים, בו פעילה החברה כיום בכ-11 פרויקטים במקביל. סך האפסייד המתקבל משני תחומי פעילויות אלו מסתכם לכ-119 מיליון שקל (למעלה מ-20% משוויה חברה הנוכחי).

 

להמלצה של מזרחי טפחות לשנת 2017 לחץ כאן

מיילן. תשואה ב-2016: 31%-

מיילן ללא ספק מיצבה את עצמה "כילדה הרעה" של קמפיין הבחירות לנשיאות ארה"ב.סאגת האפיפן קשרה את החברה לחברות מפוקפקות אחרות והדגישה פעם נוספת את בעייתיות הממשל התאגידי של החברה. יחד עם זאת אנו מדגישים כי ביום שלאחר הגנריקה לאפיפן, חשיפת מיילן לשוק האמריקאי צפויה לפחות משמעותית עקב רכישת מדה השוודית. להערכתנו התמחור הנוכחי מוגבל ובתסריט של התייצבות מחירים בארה"ב או שינוי הסנטימנט כלפי הסקטור, עשויים להוביל להתאוששות המניה מרמות השפל הנוכחיות.

קראו עוד בכלכליסט

מזרק אפיפן , צילום: איי אף פי מזרק אפיפן | צילום: איי אף פי מזרק אפיפן , צילום: איי אף פי

איידיאיי ביטוח. תשואה בשנת 2016: 6.4%

היא חברת ביטוח המוכרת יותר בשם ביטוח ישיר. החברה מתמחה בביטוחי רכב, דירה, ביטוחי ריסק חיים וביטוחי בריאות. רווחיה של החברה בשנת 2016 היו נמוכים משמעותית מאלו של שנת 2015 לאור הפרשות חד פעמיות שונות, גידול בתביעות הרכב והזכייה במכרז של עובדי המדינה שהקטין את רווחיות החברה. בשנה הבאה צפויות השפעות אלו להיעלם והחברה צפויה לחזור למסלול צמיחה וגידול ברווחיות.

 

פוקס. תשואה בשנת 2016: 6.5%

פוקס ביצעה בשנתיים האחרונות קפיצת מדרגה בפעילותה, על ידי הכנסת מותגים חדשים, פריסת החנויות שלהם וחיזוק המותגים שלהם. קפיצת מדרגה זו יצרה בשנים אלו משקולת על הרווח לאור התרומה הצנועה של המותגים לשורה העליונה תוך הגדלת ההוצאות באופן משמעותי יותר. הבשלת המהלך צפויה בשנה הבאה ופוקס צפויה לשפר בהתאמה את ביצועיה.

 

אג"ח

 

איידיאיי ג' - מח"מ 3.75, תשואה 1.87% צמוד

אגרת החוב סדרה ג' של חברת הביטוח איידיאיי מהווה הון משני, כלומר החברה גייסה אותה על מנת לעמוד בדרישות ההון הרגולטוריות, והן כוללות אפשרות לדחיית תשלומי קרן וריבית במידה שהחברה נקלעת לבעיות. ההסתברות למצב בו החברה תדחה תשלומים היא קלושה ואפשר לנצל זאת על מנת לקבל תשואה גבוהה יותר מניירות מקבילים.

 

אפריקה השקעות כ"ו - מח"מ 3.11, תשואה 23.9% צמוד

אפריקה השקעות נמצאת למעשה בתהליך של הסדר חובות, על אף שלא הוכרז על כך רשמית. החברה קיבלה הצעות להזרמת כסף תמורת המניות, שכוללות גם תספורת לבעלי האג"ח. עם זאת, מצבם של בעלי האג"ח סדרות 26 ו-27 טוב יחסית מכיוון שיש להם שעבוד על הנכס המרכזי של החברה, מניות אפריקה נכסים (על 51% מה- 56% שמחזיקה החברה). לאור זאת, בעלי האג"ח בסדרות אלו יכולים לצפות להחזר גבוה מהמחיר אותו מגלמת אגרת החוב. כמובן שמדובר בהשקעה בעלת סיכון גבוה וצריך לקחת זאת בחשבון.

 

כנפיים ז' - מח"מ 3.8, תשואה 3.8% שקלי

כנפיים הינה חברת אחזקות שהעיקרית בהן היא ההחזקה באל-על (36.3%), אשר שוויה עלה בשנה האחרונה ב-26% הודות לצניחה במחירי הנפט בעולם והרווחיות הגבוהה שרשמה החברה. בנוסף החברה מחזיקה בגלובל ליסינג (100%), העוסקת ברכישת מטוסים, מימונם והחכרתם לחברות תעופה בעולם. מצבה הפיננסי של כנפיים משתפר והיא ממשיכה לצמוח.

 

אל על, צילום: אל על אל על | צילום: אל על אל על, צילום: אל על

אקסטל א' - מח"מ 2.4 תשואה 14.2% שקלי

אקסטל היא חברת נדל"ן אמריקאית שמושקעת במגורי האולטרה יוקרה בניו-יורק. בשנה האחרונה התקרר שוק מגורי היוקרה בארה"ב, ועלו חששות ליכולתה של החברה למכור את הדירות שהיא בונה. בחודשים האחרונים הצליחה החברה לקבל הלוואות לסיים את הפרויקטים שלה, ואז הסיכון עובר רק לתהליך מימוש הפרויקטים. השיפור האחרון במצב החברה אינו מתומחר באגרות החוב שלה.

בז"ן ו' - מח"מ 4.5, תשואה 5.04% דולרי

בז"ן היא בעלת בית הזיקוק בחיפה, והיא עוסקת בזיקוק נפט גולמי וייצור ומכירת מוצרי דלק ותוצריו. תחום הזיקוק מהווה כ-90% מפעילות החברה. החברה סיימה לאחרונה מהלך של מימון מחדש, בו מחזרה והקטינה את הלוואות הבנקים והגדילה את היקף אגרות החוב. מהלך המימון מחדש משפר את גמישותה הפיננסית של החברה, והיא אף מעוניינת לחלק דיבידנד לראשונה מאז 2010. מגמה זו משפרת את מצבם של בעלי האג"ח.

 

תיק השקעות מומלץ

45% מניות, מתוכן 25% בחו"ל ו-20% בישראל, 30% אג"ח קונצרני חו"ל, 5% אג"ח קונצרני ישראל, 20% אג"ח ממשלתי.

תחזיות

דולר –עלייה של 3%

יורו – ירידה של 4%

ת"א 25 – עלייה של 9%

דאו ג'ונס – עלייה של 6%

מחר בפרויקט - הממלצות של בית השקעות פסגות

הבורסה לניירות ערך בתל אביב, צילום: בלומברג הבורסה לניירות ערך בתל אביב | צילום: בלומברג הבורסה לניירות ערך בתל אביב, צילום: בלומברג
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות