אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונים על צמיחה בבריכות שחייה: המלצות ההשקעה של דיסקונט לשנת 2017 צילום: שאטרסטוק

בונים על צמיחה בבריכות שחייה: המלצות ההשקעה של דיסקונט לשנת 2017

האנליסטים של הבנק ממליצים להשקיע במוליכים למחצה - ולנועזים במיוחד ממליצים לשקול את האג"ח של דסק"ש, שנסחר כעת בתשואה לפדיון של 5%. זהו תיק ההשקעות שלדעת כלכלני דיסקונט יעשה לכם את 2017

24.12.2016, 20:01 | גיל קליאן

פרויקט ההמלצות של כלכליסט נמשך והפעם תורו של בנק דיסקונט. בבחינת המלצות הבנק על מניות לשנת 2016, עולה כי בעוד שתי מניות הניבו תוצאות חיובייות למשקיעים, שלוש מניות התבררו כפספוס. המלצת הבנק על רבל הניבה תשואה של 23%, ההמלצה על סלקום הניבה תשואה חיובית של 26.8% - אך ההמלצה על פרוטרום הניבה תשואה שלילית של 4%, ההמלצה על רמי לוי מחקה למשקיעים 8.2%, ואילו ההמלצה על נייס הנבה תשואה שלילית של 16.5%.

להמלצות של דיסקונט לשנת 2016 לחצו כאן

בדיסקונט כתבו השנה כי "בבסיס תחזיתנו עומדות ההנחות כי הריבית בארה"ב צפויה להמשיך ולעלות במהלך 2017, אך בקצב מתון ובזהירות. במקביל, תמשך המדיניות המוניטרית המרחיבה ביתר חלקי העולם. בישראל, תישאר הריבית המוניטרית ללא שינוי עד סוף השנה והתשואה לטווח ארוך תאופיין ביציבות. בצד הריאלי, תצמחנה כלכלות ישראל וארה"ב בשיעורים נאים, אשר יחד עם המדיניות המוניטרית המרחיבה, עשויים לתמוך בשוק המניות, למרות מספר שנים של עליות".

קראו עוד בכלכליסט

מניות מומלצות לשנת 2017

בזן. תשואה ב-2016: 11%-

רווחי ה-EBITDA מגיעים לכ-70 מיליון דולר מידי רבעון. ניכר כי ההתייעלות שביצעה החברה, החיבור לגז טבעי וההשקעות הרבות בשיפור ובשדרוג המתקנים, הפכו את הפעילות לפחות רגישה למחירי חבית הנפט. בנוסף, החברה הצליחה למחזר ולפרוש את חובותיה ולא ניכרת מצוקת מימון בטווח הנראה לעין. במידה וכך, החברה נסחרת עדיין בזול באופן יחסי.

בזן, צילום: אלעד גרשגורן בזן | צילום: אלעד גרשגורן בזן, צילום: אלעד גרשגורן

מטריקס. תשואה ב-2016: 42%

החברה מציגה צמיחה במכירות ובשיעורי הרווחיות. החברה מחלקת דיבידנד על בסיס רבעוני המשקף תשואה שנתית של כ-5.1%. החברה פועלת ב-4 מגזרים וכך מפצה על תקופות חלשות במגזרים מסוימים, באמצעות עוצמה במגזרים האחרים. אנו מעריכים כי החברה נסחרת בכ-15% לפחות מתחת לשווייה הכלכלי, בהתבסס על התוצאות לאחרונה ובסביבה העסקית התומכת.

טאואר. תשואה ב-2016: 34%

המלצה ברמת סיכון גבוהה יחסית, שכן תחום השבבים הינו רגיש לשינויים בסביבת הצמיחה. החברה צומחת בקצב שנתי של 30% ומעדכנת תחזיות כלפי מעלה. בנוסף, חל שיפור ברווחי ה-EBITDA ושומרת על הוצאות ה-CAPEX בהתאם לתחזיות שסיפקה. בנוסף, הוסרה תביעה בארה"ב, החברה ממשיכה להתייעל וגם שיפרה את מחיר החוב והרכבו.

מיטרוניקס. תשואה ב-2016: 48%

עוסקת בעיקר בתחום נישה של ייצור ושיווק רובוטים לניקוי בריכות. החברה מקימה קו יצור חדש, על רקע הגידול המואץ בפעילות ומדווחת כי תפוקה מלאה צפויה בסוף 2017 ולא ב-2018 כפי שהנחתה קודם לכן. החברה מציגה צמיחה של כ-20% במכירות ושיפור ברווח הנקי ולהערכתנו, נסחרת בכ-20% מתחת שוויה הכלכלי.

מנרב. תשואה ב-2016: 33%

מגזר הנדל"ן המניב, הזכיינות והנדל"ן המניב מהווים כ-96% מפעילות החברה. למרות הפסדים מתחום הקבלנות, מנרב ממשיכה ליהנות מתנופת הנדל"ן בישראל. נציין, כי דירוג החוב של החברה ירד לאחרונה מ-(A+) ל-A לאור שחיקה בפרופיל הפיננסי וצרכיי השקעות עתידיות, אך להערכתנו לא ניכר סיכון מאזני בעת זו.

אג"ח מומלץ לשנת 2017

גזית גלוב אג"ח ד' - צמודה בדירוג AA-/Aa3 (יציב), מח"מ 3.2 שנים, תשואה 2.2%

הקבוצה מתמחה בניהול והשכרה של נדל"ן מסחרי בארה"ב, אירופה וישראל. החברה הודיעה על מיזוג פעילותה בארה"ב עם קרן REG, כך שבבעלות החברה החדשה נכסים בשווי 15.6 מיליארד דולר. האג"ח מתאימה ללקוחות שונאי סיכון בזכות איכות המנפיק, המח"מ הקצר והתשואה.

חיים כצמן, יו"ר גזית גלוב, צילום: Agaton Strom חיים כצמן, יו"ר גזית גלוב | צילום: Agaton Strom חיים כצמן, יו"ר גזית גלוב, צילום: Agaton Strom

קרסו אג"ח א' - לא צמודה בדירוג Aaa3 (יציב), מח"מ 4.6 שנים, תשואה 2.7% 

החברה עוסקת בפעילות מגוונת בתחום הרכב. בפרט, ייבוא רכבים, (רנו, ניסאן, אינפיניטי ודצ'יה), מכירת חלפים, אחזקה ומימון. לחברה נתח שוק יציב (9%) וקשרים טובים עם הספקים והלקוחות. לאג"ח תשואה נטו גבוהה והיא מומלצת ללקוחות שונאי סיכון, המוכנים להיחשף למח"מ בינוני.

לייטסטון אג"ח א' - לא צמודה בדירוג A+/A1 (יציב), מח"מ 3.9 שנים, תשואה 5.4%

לייטסטון עוסקת בהשכרת מבנים למגורים ומרכזים מסחריים ברחבי ארה"ב. תיק הנכסים איכותי והתפוסה בו גבוהה. מנגד, מעורבת החברה בהשקעות גדולות. בשנה החולפת סבלו אג"ח חברות נדל"ן צפון אמריקאיות מסנטימנט שלילי, על רקע האטה בשוק דירות היוקרה בניו-יורק ואירועים במספר מנפיקים. האג"ח מומלצת ללקוחות בסיכון בינוני-גבוה בזכות התשואה ותיק הנכסים.

שלמה החז' אג"ח ט"ז - צמודה בדירוג A (יציב), מח"מ 3.1 שנים, תשואה 2.0%

הקבוצה עוסקת בליסינג תפעולי, השכרה ומכירה של כלי רכב, ביטוח והשקעות בנדל"ן מסחרי. האג"ח מגובות בשעבוד קבוע ראשון על צי רכב, וכן התשלומים והביטוח בגינו. האג"ח מתאימה ללקוחות בסיכון בינוני לאור התשואה, המח"מ הקצר והשעבוד הספציפי העומד מאחוריה.

דיסקונט השקעות אג"ח ו' - צמודה בדירוג BBB- (חיובי), מח"מ 4.3 שנים, תשואה 5.0%

דסק"ש פעילה בענפי התקשורת, הנדל"ן, הפיננסים, המסחר והשירותים. החברה זוכה לעדנה מחודשת לאחר שנפגע כתוצאה מהרפורמה בסלולר, התחרות ברשתות המזון והמחאה החברתית. האג"ח מומלצת ללקוחות בסיכון גבוה בזכות התשואה הגבוהה והשיפור בפעילותה הכלכלית.

שופרסל. בשליטת דסק"ש, צילום: אוראל כהן שופרסל. בשליטת דסק"ש | צילום: אוראל כהן שופרסל. בשליטת דסק"ש, צילום: אוראל כהן

פיזור תיק השקעות:

32.5% באג"ח ממשלתיות

20% באג"ח חברות בישראל

10% באג"ח חברות בחו"ל

12.5% במניות בארץ

15% במניות בחו"ל

10% במזומן

מחר: ההמלצות של אלומות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות