אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן להב רוכשת את מלוא הבעלות בחברת האשראי סילבר צילום: רונן טופלברג

קרן להב רוכשת את מלוא הבעלות בחברת האשראי סילבר

הקרן בניהולם של גיורא עופר ויעל גיט, שהחזיקה ב-23% מהמניות לפני העסקה, רכשה את חלקו של המנהל המיוחד של רוביקן לפי שווי של 20 מיליון שקל

26.12.2016, 12:17 | גולן חזני
קרן להב המנוהלת ע"י גיורא עופר ויעל גיט, הודיעה היום (ב') כי רכשה את מלוא הבעלות בחברת סילבר כשרכשה 77% ממניות החברה תמורת 15 מיליון שקל - לפי שווי חברה של 20 מיליון שקל. להב החזיקה ב-23% ממניות סילבר לפני העסקה, ואת היתרה רכשה מידיו של המנהל המיוחד של רוביקון שהחזיק בהן.

קראו עוד בכלכליסט

סילבר פועלת בתחום נכיון שוברי אשראי. החברה פועלת באמצעות בנק הדואר ומאפשרת פריסת אשראי בתשלומים עד 36, ללקוחות עסקיים ופרטיים המשלמים דרך הבנק תשלומים כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ, אגרות רישוי למיניהן, תשלומים לרשויות מקומיות, ביטוחים פרטיים ושכר לימוד לאוניברסיטאות. בשנתיים האחרונות הרחיבה סילבר את פעילותה למתן שירותי ניכיון שוברי אשראי גם לבתי עסק ברחבי הארץ. 

סילבר מספקת גם שירותי מימון ישירים למוסדות ועסקים שאינם ערוכים מלכתחילה לקבל תשלומים בכרטיסי אשראי או שאינם מאפשרים מלכתחילה פריסת תשלומים.  קרן להב הוקמה בשנת 2013 ע"י גיורא עופר ויעל גיט והייתה הראשונה בארץ שפועלת בתחום המימון לחברות בינוניות ולספק להן פתרונות מימון ראויים ומספקים.

יעל גיט וגיורא עופר יעל גיט וגיורא עופר יעל גיט וגיורא עופר

הקרן פועלת בעיקר במימון מזנין חוץ בנקאי לעסקאות צמיחה והתרחבות של חברות בעלות מחזור עסקים של עשרות מיליוני עד מאות מיליוני שקלים הקרן הראשונה גייסה 120 מיליון שקל ובספטמבר 2015 הוקמה קרן להב 2, הפועלת במתכונת דומה לקרן הראשונה וגייסה 230 מיליון. . שתי הקרנות הוקמו על בסיס משקיעים פרטיים, משקיעים מהתנועה הקיבוצית והכשרה ביטוח שהיא המשקיע המוסדי היחיד בקרן.

שתי הקרנות השקיעו עד היום 220 מיליון שקל ב-27 עסקאות ביניהן העוגנפלסט, נאייקס ויבואנית מכשירי וואווי בארץ, אלפא טלקום, שבה מימשה בינתיים את מרבית ההשקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות