אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוזון בביהמ"ש: אין לאדלסבורג זכות לרכישת מניות דורי אנרגיה צילום: אוראל כהן

לוזון בביהמ"ש: אין לאדלסבורג זכות לרכישת מניות דורי אנרגיה

בעל השליטה בקבוצת לוזון העביר היום לביהמ"ש המחוזי בת"א תגובה לטענות אדלסבורג, וביקש דיון דחוף בעניין. אדלסבורג מעוניינים לרכוש את דורי אנרגיה ולמנוע שעבוד המניות שלה לטובת מחזיקי אג"ח לוזון

03.01.2017, 18:44 | אורן פרוינד

הסכסוך בין משפחת לוזון לבין משפחת אדלסבורג מפגיש את שני הצדדים בבית המשפט, ולא בפעם הראשונה. עמוס לוזון, בעל השליטה (77%) בחברת לוזון קבוצה (לשעבר דורי קבוצה) הגיש היום (ג') לביהמ"ש המחוזי בתל אביב תשובה להמרצת הפתיחה שהגישו האחים אורי ורוני אדלסבורג. , המחזיקים ב-7.6% מהמניות של לוזון קבוצה.  

קראו עוד בכלכליסט

בתגובתו דחה לוזון את הטענות שהעלו נגדו אדלסבורג - המחזיקים ב-7.6% מהמניות של לוזון (ההמרצה של אלדסבורג הוגשה לביהמ"ש לפני שלושה שבועות), וביקש במקביל לקבוע דיון דחוף בעניין בפני בית המשפט.

הטענות של אדלסבורג נוגעות לרצון של לוזון לשעבד את מניותיה של לוזון קבוצה (50%) בחברת דורי אנרגיה, המחזיקה ב-18.75% בתחנת הכוח הפרטית דוראד. לוזון מעוניין לבצע גיוס אג"ח של סדרה חדשה ( סדרה ח') בהיקף של 70 מיליון שקל, שתורחב בהמשך ל-180 מיליון שקל - ומציע לשעבד את מניותיה של החברה בדורי אנרגיה כבטוחה למשקיעים.

אדלסבורג טוענים כי הענקת השעבוד בגיוס האג"ח מהווה עילה להפעלת זכות סירוב ראשונה. כלומר הם טוענים כי עצם העובדה שהוא הציע לשעבד את המניות מקבילה להצעת מכירה של המניות. בהתאם, הם דורשים כעת לרכוש את אותן מניות של דורי אנרגיה תמורת 70 מיליון שקל.

בתגובה שהגיש היום לוזון לבית משפט נטען בין היתר: "אין מניעה מלשעבד את מניות דורי אנרגיה לטובת מחזיקי אגרות החוב כאמור בתשקיף; וכן כי בהתאם להוראות הדין וההלכה הפסוקה, אין לראות ביצירת השיעבוד כ"העברה" המפעילה את זכות הסירוב הראשונה".

אין זו הפעם הראשונה שלוזון ואדלסבורג מגיעים לבית משפט. בין השניים יש היסטוריה של סכסוכים ודיונים משפטיים שכללו האשמות קשות אחד נגד השני. אדלסבורג התנגד לשורה של מנויי דח"צים שרצה למנות לוזון לחברה ואילו לוזון ניסה להכריז עליו כבעל עניין אישי שלילי ובכך לפסול את זכויות ההצבעה שלו. הצדדים עדיין מנהלים דיונים שונים גם בעניין הזה.

עמוס לוזון, צילום: צביקה טישלר עמוס לוזון | צילום: צביקה טישלר עמוס לוזון, צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות