אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע הסכסוך עם העובדים: הוקפא החוק לשינוי מבנה הבורסה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

על רקע הסכסוך עם העובדים: הוקפא החוק לשינוי מבנה הבורסה

ועד הבורסה מחריף את הצעדים הארגוניים, ופותח חזית נגד המנכ"ל הנכנס בן זאב. בפגישה חשאית שנערכה אמש בין הצדדים דרש ח"כ מיקי זוהר לשמש כמגשר בסכסוך - בן זאב סירב

12.01.2017, 14:51 | רחלי בינדמן

מנכ"ל הבורסה הטרי איתי בן זאב רצה לפתוח דף חדש מול הוועד - ואף הוביל לפרישת שניים מבכירי הבורסה, שיחסיהם עם העובדים היו עכורים - אלא שכעת מתברר כי הוועד פתח חזית משלו נגד בן זאב עצמו. במקביל, הסכסוך בין הצדדים הוביל להקפאת החוק לשינוי מבנה הבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר ביטל הוועד ישיבה שהייתה אמורה להתקיים עם המנכ"ל והחריף את הצעדים הארגוניים. הוועד ביטל אמנם את האיסור על העובדים לעבוד שעות נוספות, אך בה בעת אסר עליהם ליטול חלק בפרויקטים חדשים בבורסה.

ברקע למהלכים הנוכחיים, פגישה חשאית שהתקיימה אתמול בין בן זאב, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, נציגי הוועד וח"כ מיקי זוהר, שלקח על עצמו להוביל את חוק שינוי מבנה הבורסה. 

השינוי המבני בבורסה נכנס להקפאה בשלב זה כאמור, לנוכח היעדר ההסכמות בין הוועד להנהלה על הסכם קיבוצי. ח"כ זוהר דרש לשמש יחד עם ניסנקורן כמגשר בין הצדדים, מטרה להגיע להכרעות בהקדם.

ח"כ זוהר הבהיר בפגישה כי אם הוועד לא יעתר לדרישתו החוק יקודם גם בלי הסכמות עימו, ומנגד הדגיש כי אם בן זאב יסרב, זוהר יקפיא את קידום החוק - החיוני  להבראת הבורסה. בן זאב סירב לאולטימטום ויצא מהפגישה. זוהר אמר היום בתגובה: "חרטנו על דגלנו לשמור זכויות עובדים. חוק שינוי מבנה הבורסה יוקפא עד שבן זאב יתעשת".

מרשות ני״ע נמסר: ״באופן טבעי וכמו בכל מהלך משמעותי, ישנם לחצים ואי הסכמות של הרגע האחרון. הממשלה, הכנסת ומשרד האוצר תמימי דעים ביחס לחשיבות המהלך לשינוי מבני ואנו צופים שהוא יושלם בקרוב״.

מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב , צילום: אוראל כהן מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב | צילום: אוראל כהן מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות