אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר מוכרת לגוגל את פלטפורמת פיתוח אפליקציות המובייל שלה צילום: רויטרס

טוויטר מוכרת לגוגל את פלטפורמת פיתוח אפליקציות המובייל שלה

הרשת החברתית ממשיכה להיפטר מחטיבות על מנת להתמקד בעסקי הליבה שלה. אחרי סגירת Vine היא מוכרת את פאבריק, שעובדיה ישתלבו בחטיבת הפיתוח של גוגל

19.01.2017, 11:48 | נמרוד צוק
טוויטר מוכרת לגוגל את פאבריק (Fabric), פלטפורמת פיתוח אפליקציות המובייל שלה, כך הודיעו אתמול (רביעי) שתי החברות. סכום העסקה, שנועדה כפי הנראה לאפשר לטוויטר לשפר את מצבה הפיננסי תוך התמקדות בעסקי הליבה שלה אינו ידוע. עובדי טוויטר האחראים על פיתוח ותפעול פאבריק יעברו לגוגל וישתלבו בחטיבת הפיתוח שלה.

קראו עוד בכלכליסט

כחלק מהעסקה תקבל גוגל את מערכת ניטור התקלות Crashlytics, מערכת האנליטיקה לאפליקציות מובייל Answers, מנגנון הזיהוי באמצעות הודעות סמס Digits ומערכת FastLane שמאפשרת אוטומציה של תהליכי פיתוח. פלטפורמת פאבריק הושקה ב-2014 כחלק מהניסיון של טוויטר להרחיב ולגוון את תחומי העיסוק שלה ולהשיג דריסת רגל משמעותית יותר בעולם המובייל, והיא משרתת כיום 580 אלף מפתחים ו-2.5 מיליון משתמשי קצה.

 , צילום: fabric.io צילום: fabric.io  , צילום: fabric.io

המהלך נראה כהמשך לצעד של סגירת אפליקציית Vine, שהפכה לפיצ'ר בתוך האפליקציה המרכזית של טוויטר לאחר סגירת המשרדים הנפרדים בניו יורק בהם ישב הצוות שתפעל אותה. בשני המקרים מדובר בנסיון של החברה לצמצם הוצאות על ידי ביטול פעילויות שמספקות לה הכנסות מעוטות ורחוקות ממה שהיא רואה כפעילות הליבה שלה. החברה, עם זאת, תמשיך לפתח ולתמוך בכלי פיתוח אחרים.

גוגל תשלב את פאבריק בפיירבייס, פלטפורמת פיתוח משלה למפתחי אפליקציות מובייל המציעה כלים דומים. הפרטים בנוגע לשילוב בין מרכיבי שתי הפלטפורמות עדיין לא ידועים, למעט תוכניותיה של גוגל להפוך את Crashlytics (שמשמשת לקוחות גדולים כמו עליבאבא ובאידו) למערכת ניטור התקלות המרכזית שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות