אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות יבדוק גביית מכבי מניצולי שואה צילום: אוראל כהן

משרד הבריאות יבדוק גביית מכבי מניצולי שואה

קופ"ח מכבי גבתה תשלום על תרופות בפטור מניצולי שואה. מכבי: מתנצלים על עוגמת הנפש ופועלים להשיב את הכספים בהקדם

25.01.2017, 07:59 | ספי קרופסקי

משרד הבריאות יפתח בבדיקה מדוע קופת חולים מכבי גבתה אלפי שקלים מניצולי שואה על תרופות לשיפור איכות חיים שהיו אמורות להינתן להם בחינם. בתשובה לשאלת "כלכליסט" נמסר מהמשרד כי הוא תומך בעמדת הרשות לניצולי שואה, לפיה הם זכאים לפטור מלא מתשלום, וזאת בניגוד להחלטה הראשונית של מכבי לגבות מהם כסף. החלטה שלבסוף חזרו ממנה.

קראו עוד בכלכליסט

הרשות לניצולי שואה במשרד האוצר מאפשרת הטבה שבמסגרתה כל ניצול שואה זכאי לפטור מלא, מדמי ההשתתפות העצמית ברכישת תרופות שבסל הבריאות. המשמעות היא שכל תרופה שנמצאת בסל ניתנת לניצולי השואה בחינם, בלי קשר לאחוז ההשתתפות העצמית. בפועל, הרשות היא זו שמשלמת את אחוז ההשתתפות העצמית לקופה עבור התרופות הללו, כך שבכל מקרה הקופה מקבלת תשלום כפי שהייתה מקבלת גם אם לא היה מדובר בניצולי שואה.

ממכבי נמסר בתגובה כי "הניסיונות לקבל מימון מהמדינה לתרופה זו לא צלחו. למרות זאת, החלטנו לספק לכל ניצולי השואה את התרופות ללא השתתפות עצמית ולהשיב להם את מה ששילמו עד עתה. אנחנו מתנצלים על עוגמת הנפש ופועלים להשיב את הכספים בהקדם".

מנכ"ל קופת חולים מכבי רן סער, צילום: אוראל כהן מנכ"ל קופת חולים מכבי רן סער | צילום: אוראל כהן מנכ"ל קופת חולים מכבי רן סער, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
שיטת מצליח
שיטת מצליח פועלת באופן מלא, יום יום, בכל מוסדות המדינה והפרטיים. מחייבים את הציבור ללא צורך. במידה ואין עולים על כך ממשיכים, במידה וכן מבקשים סליחה ומתחייבים להחזיר את הכסף. שיטת ממשיכה לפעול הלאה, אם לא ביקשת לקבל את המגיע לך, לא משלמים עד שזה עולה שוב לכותרות. וכך שיטת מצליח ממשיכה הלאה והלאה, כשכלל הציבור משלם לחינם.
סמי  |  25.01.17
לכל התגובות