אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחילתה של ידידות נפלאה? טראמפ ופוטין ישוחחו מחר בטלפון

תחילתה של ידידות נפלאה? טראמפ ופוטין ישוחחו מחר בטלפון

זהו צעד ראשון לעבר מה שטראמפ מכנה "נורמליזציה" של הקשרים בין שתי המדינות, שנפגעו לפני שלוש שנים לאחר פלישת רוסיה לחצי האי קרים; נשיא ארה"ב ישוחח גם עם קנצלרית גרמניה מרקל

27.01.2017, 13:39 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ישוחח מחר (ש') בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כך לפי הודעת הקרמלין.

קראו עוד בכלכליסט

זהו צעד ראשון לעבר מה שטראמפ מכנה "נורמליזציה" של הקשרים בין שתי המדינות, שנפגעו לפני שלוש שנים בשל המעורבות של רוסיה באוקראינה. טראמפ כבר ציין כי הוא מוכן לשקול הסרה של הסנקציות שהוטלו על רוסיה ב-2014 בשל סיפוח חצי האי קרים.

טראמפ מתוכנן לשוחח מחר גם עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, כשהשיחה הזו צפויה להתמקד ברוסיה, כך לפי מקור בברלין. מרקל מתנגדת לאפשרות של הסרת הסנקציות מרוסיה.

השיחה האחרונה בין טראמפ ופוטין נערכה בנובמבר, אז התקשר פוטין לברך את הנשיא החדש על ניצחונו בבחירות. דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי פוטין מתכוון לנצל את שיחת הטלפון המתוכננת כדי לברך את טראמפ על כניסתו לתפקיד ולהחליף דעות על המצב הנוכחי של היחסים בין שתי המדינות.

"זוהי שיחת הטלפון הראשונה מאז הושבע טראמפ, אז לא צריך לצפות שהיא תכלול דיונים מהותיים על מגוון של נושאים, עוד נראה. היאזרו בסבלנות", ענה פסקוב בתשובה לשאלה האם נושא אוקראינה יעלה לדיון.

על אף שיחות הטלפון, טראמפ מעולם לא פגש את פוטין באופן אישי, ולא ברור כיצד סוגי האישיות השונים שלהם יסתדרו. טראמפ הוא טייקון נדל"ן מוחצן שפועל לפי אינסטינקטים, ואילו פוטין הוא מרגל סובייטי לשעבר שמחשב בצורה מתודית את צעדיו. לפוטין יש הרבה מה להרוויח מהתחממות היחסים. הסרת הסנקציות תסייע למצב העגום של הכלכלה, ובכך לסיכוייו להיבחר מחדש בשנה הבאה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות