אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביקושים נמוכים, והנפקת איי.סי פאואר בסכנת ביטול צילום: בלומברג

הביקושים נמוכים, והנפקת איי.סי פאואר בסכנת ביטול

החברה הבת של קנון שבשליטת עידן עופר מסרבת לדרישת החתמים להוריד את מחיר ההנפקה מ-15-12 דולר ל-10 דולר למניה

02.02.2017, 20:23 | גולן חזני

קשיים מהותיים בהנפקת איי.סי פאואר, החברה הבת של קנון שבשליטת עידן עופר: חתמי ההנפקה לוחצים בשעה זו על החברה להוריד את המחיר ל-10 דולר למניה, כלומר מתחת לרף התחתון שתוכנן (15-12 דולר), וזאת לנוכח ביקושים נמוכים. עוד נודע כי החברה מוכנה להוריד את השווי אך לא בערך המבוקש, וההנפקה עצמה נמצאת בסכנת ביטול. בעקבות כך צונחת מניית קנון בניו יורק, לאחר שבמסחר בתל אביב איבדה היום (ה') 6.9% מערכה.

קראו עוד בכלכליסט

קנון תכננה לגייס 389-310 מיליון דולר לפי שווי חברה של 1.59-1.27 מיליארד דולר. אם תתקבל דרישת החתמים להוריד את השווי, המשמעות היא גיוס בהיקף של כ-260 מיליון דולר בלבד ולפי שווי חברה של 1.06 מיליארד דולר.

עידן עופר עידן עופר עידן עופר

ההנפקה נערכת היום (ה'), כשבשעה זו בארה"ב עדיין נותרו מספר שעות עד לסיום המסחר, אולם במחירים המדוברים הביקושים דלים, ובנקאי ההשקעות שמובילים את ההנפקה, מריל לינץ' וקרדיט סוויס, לוחצים כאמור על החברה להוריד את המחיר למניה.

מדוע הביקושים בהנפקה נמוכים? על פי הערכות, מעדיפים המשקיעים בטווח מחירים כזה להשקיע ישירות בקנון שממילא הנכס המרכזי והאמיתי שלה הוא איי.סי פאואר, ויהיו מוכנים להשקיע בהנפקה רק בשווי נמוך יותר כאמור.

בשעות הקרובות תתקבל החלטה סופית בקנון לגבי הטווח שאליו תהיה החברה מוכנה להוריד את היקף ושווי הגיוס. במידה שהחברה לא תסכים, ההנפקה תבוטל.

המקרה מזכיר את נסיון ההנפקה של חברת האגרוכימיה אדמה לפני שנתיים בוול סטריט, שבה החליטו בעלי השליטה אז באי.די.בי, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן-משה לא להוריד את השווי, וההנפקה בוטלה.

לכישלון אפשרי של ההנפקה יש משמעויות גם עבור קנון שברשותה שטר הון שהנפיקה לה איי.סי.פאואר ואשר אמור להיפרע בשלמותו מיד לאחריה. למעשה, מתוך סכום זה כבר הועברו לאחרונה 85 מיליון דולר לקופת קנון כאשר 145 מיליון דולר נוספים אמורים לעבור לידיה מיד לאחר ההנפקה.

איי.סי פאואר מפעילה תחנת כוח במישור רותם בישראל ותחנות כוח נוספות בעשר מדינות ברחבי אמריקה הלטינית. בתשעת החודשים הראשונים של 2016 רשמה החברה הכנסות של 1.34 מיליארד דולר ורווח תפעולי של 187 מיליון דולר. בסוף ספטמבר הציגה החברה הון עצמי של 619 מיליון דולר המהווה 13% מסך המאזן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות