אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: נבדקת מעורבות פויו זבלדוביץ' בפרשת המתנות

דיווח: נבדקת מעורבות פויו זבלדוביץ' בפרשת המתנות

לפי ערוץ 10, המשטרה חושדת שאיש העסקים הבריטי היהודי מימן נסיעות של ראש הממשלה ברחבי העולם

09.02.2017, 20:39 | נעמי צורף

המשטרה בודקת את מעורבותו של המיליארדר הבריטי היהודי פויו זבלדוביץ' בפרשת המתנות (המכונה תיק 1000) לראש הממשלה בנימין נתניהו, כך מפרסם הערב (ה') העיתונאי רביב דרוקר בחדשות ערוץ 10.

על פי הפרסום, המשטרה בודקת האם זבדלוביץ', העביר בשנים האחרונות הטבות כלשהן לראש הממשלה. פויו, הנחשב מקורב לנתניהו, כיכב בתחקיר של חדשות 10 על מימון נסיעות לזוג נתניהו לפני שנים רבות, מידע שהופיע גם בדוח מבקר המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

פרשה 1000 עוסקת במתנות יקרות ערך וטובות הנאה שקיבלו לכאורה בני הזוג נתניהו מאנשי עסקים לאורך שנים. בין היתר, מדובר בסיגרים, משקאות חריפים וארוחות. על פי ההערכות, מדובר ב-4-3 אילי הון שהיו מעורבים בהעברה השיטתית של מתנות לבני הזוג. עד כה הוזכרו שמותיהם של איש העסקים ארנון מילצ'ן, מפיק הוליוודי ומבעלי ערוץ 10, שאף מסר עדות במשטרה, והמיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר. ברוך קרא דיווח בערוץ 10 כי בידי המשטרה עדויות של האנשים ששימשו כ"אנשי קשר" והיו אחראים על המנגנון להבאת המתנות לבני הזוג. לפי הפרסומים, השווי המצטבר של המתנות לנתניהו נאמד במאות אלפי שקלים.

בנימין ושרה נתניהו, צילום: צביקה טשילר בנימין ושרה נתניהו | צילום: צביקה טשילר בנימין ושרה נתניהו, צילום: צביקה טשילר

על פי החשד, מילצ'ן העביר לבני הזוג נתניהו סיגרים, שמפניות ותכשיטים. אולם על פי פרסום בערוץ 2 השבוע, נתניהו טען בפני החוקרים כי לא ידע על אספקת השמפניות ומתנות אחרות. ראש הממשלה הבהיר כי אם היו מתנות הן הועברו ממילצ'ן לרעייתו.

לפני כשבועיים נחשפה בערוץ 2 גרסתו של מילצ'ן בחקירה המשטרה, ומדבריו עולה כי לא מדובר היה בתחלופת מתנות חברית, אלא ב"שינוע" מתנות של ממש, דרך קבע. לדברי מילצ'ן, הסיגרים, השמפניות והתכשיטים, ניתנו במשך תקופה ארוכה ורציפה. הענקת המתנות החלה ביחסי חברות ונמשכה ב"מתכונת ייחודית" רק לבני הזוג נתניהו. המתנות ניתנו על פי דרישה ספציפית ומפורטת.

מילצ'ן טען בעדותו שלא מדובר בסכומים משמעותיים עבור איש עסקים במעמדו. עוד הדגיש כי הקבלות נשמרו לא כראייה - אלא כחלק מהמערך החשבונאי של ניהול כספים. על טיב היחסים אמר מילצ'ן כי גם אם זה מוזר או מעורר אי נוחות, המתנות ניתנו כחלק ממערכת יחסים חברית עם בני הזוג נתניהו - וכי מבחינתו, לא הייתה ציפייה לקבל דבר בתמורה וכי ממילא אין לו אינטרס עסקי בישראל.

על פי הפרסום בערוץ 2, מהמשטרה נמסר כי התשתית הראייתית המתגבשת נגד נתניהו נוגעת לשתי עבירות – גם קבלת טובות הנאה בהקשר של לקיחת שוחד וגם בהקשר של הפרת אמונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הקמצנות שורש כל רע
מי שחפץ בדבר מה, לו, לאשתו ולילדיו, חלה עליו החובה לרכוש זאת בכספו שלו בלבד. ראש ממשלה לא צריך לנצל את מעמדו, לקבלת כל מתנה ולא כל טובת הנאה משום גורם אחר. במידה וביבי היה בתפקיד זוטר, קשה להאמין שהיה מקבל ולו סיגאר או בקבוק שמפניה אחד, ממאן דהוא. הקמצנות סבכה אותו.
סמי  |  11.02.17
4.
כמה סיגריות אפשר לעשן ולהישאר בחיים, וכמה משקאות
נראה שמתעסקים בזוטות, כאשר יש שחיתות של מיליארדים, והמשטרה מתעצלת להתעסק בזה. ואם באמת נתניהו ואשתו לקחו כל כך הרבה משקאות חריפים, לא היה להם מה לעשות עם זה, ובטח היו צריכים אותם לכבד אורחים שמגיעים לבית ראש הממשלה. השאלה היא למה המדינה אינה ממנת את זה ומשאירה את הקטע הזה שנדיבים טובי לב לכאורה יממנו את זה.
חושב קצת  |  10.02.17
לכל התגובות