אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיז'ו סיטרואן צפויה להכריז בקרוב על רכישת אופל צילום: אי פי אי

פיז'ו סיטרואן צפויה להכריז בקרוב על רכישת אופל

לאחר מו"מ קדחתני בין חברת האם של פז'ו PSA ובין ג'נרל מוטורוס נראה כי הצדדים קרובים להסכם על רכישת יצרנית הרכב הגרמנית. ביום שני צפויה הכרזה על העסקה

04.03.2017, 09:30 | תומר הדר

PSA, חברת האם של פיז'ו וסיטרואן תכריז ביום שני הקרוב על רכישת יצרנית הרכב הגרמנית אופל. על פי דיווחים באירופה, במהלך סוף השבוע הגיעה PSA להסכם מול ג'נרל מוטורס, חברת האם של אופל, על רכישתה של היצרנית הגרמנית.

קראו עוד בכלכליסט

 ביום חמישי האחרון דיווחו אמצעי תקשורת באירופה כי המחלוקות בין הצדדים צוצמצו רק לשאלה מי תישא בעלות הפנסיות של עובדי אופל שעומדות על עשרה מיליון דולר. בנוסף, השיחות נגעו לעובדה שג'נרל מוטורס דרש מפיז'ו סיטרואן שלא להתחרות ב-GM באמצעות דגמי אופל במספר שווקי מפתח כגון סין (שם מכוניות אופל נמכרות כשהן ממותגות כביואיק).

   , צילום: אי פי אי צילום: אי פי אי    , צילום: אי פי אי

לרכישה שכזו עשויה להיות השפעה על שוק הרכב הישראלי. יצרני הרכב אינם אוהבים לפצל את המותגים שלהם בין יבואנים שונים, מה שעשוי להוביל למכירת חלק מהזיכיונות. רק לאחרונה התרחשו בישראל שתי עסקאות ענק שנבעו ישירות מאיחוד מותגים. כך קרה למשל כאשר קרייזלר ופיאט התאחדו - ואז הציגה היצרנית דרישה בפני יבואני פיאט ויבואני קרייזלר לאחד בין המותגים כנהוג בעולם. בעקבות הדרישה, רכשה סוכנות מכוניות לים התיכון מידי מכשירי תנועה את זיכיון ג'יפ.

כאשר JLR, חברת האם של יגואר ולנד רובר, רכשה את צמד המותגים היא הציגה בפני חברת המזרח וחברת מאיר דרישה לאחד ביניהם – וכך חברת מאיר נאלצה למכור את זיכיון יגואר לחברת המזרח שתחל בשיווק מכוניות יגואר בחודשים הקרובים.

עדיין מוקדם לקבוע אם יתרחשו העברות זיכיונות בעקבות העסקה הנוכחית, מאחר ו-PSA טרם פירטה באופן מלא את תכניותיה העתידיות לגבי היצע דגמי אופל, זהותם ואופן שיווקם.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות