אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ארה"ב שוקלת להפריד בין נשים לילדים החוצים באופן בלתי חוקי את הגבול עם מקסיקו צילום: בלומברג

דיווח: ארה"ב שוקלת להפריד בין נשים לילדים החוצים באופן בלתי חוקי את הגבול עם מקסיקו

לפי "רויטרס", ההצעה נועדה, בין השאר, להרתיע אימהות מלהגר לארה"ב עם ילדיהן;

04.03.2017, 19:20 | שירות כלכליסט

נשים וילדים החוצים באופן בלתי חוקי את הגבול ממקסיקו לארה"ב עלולים למצוא עצמם מופרדים זה מזה בידי רשויות ההגירה האמריקאיות. זאת על פי הצעת חוק שאותה שוקל המשרד לביטחון פנים. כך מפרסמת סוכנות "רויטרס", לפי שלושה גורמים רשמים בממשלת ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה נועדה, בין השאר, להרתיע אימהות מלהגר לארה"ב עם ילדיהן, אמרו הגורמים שהשתתפו בתדריך לגבי ההצעה.

השינוי במדיניות יאפשר לממשלה להחזיק את ההורים במעצר, בהמתנה לשימוע או לגירוש. הילדים יישלחו לבית מחסה שם ישהו "בתנאים הכי פחות מגבילים שניתן" עד שאפשר יהיה להעבירם לחסות קרוב משפחה הגר בארה"ב או לאפוטרופוס מטעם המדינה.

כיום, משפחות הממתינות לגירוש או לשימוע לקבלת מקלט, משוחררות לרוב מהר ממעצר ומותר להן לשהות בארה"ב עד לקבלת החלטה בעניינן. החלטת בית משפט פדרלי אוסרת על מעצר ממושך של הילדים.

מעבר הגבול בין ארה"ב למקסיקו , צילום: רויטרס מעבר הגבול בין ארה"ב למקסיקו | צילום: רויטרס מעבר הגבול בין ארה"ב למקסיקו , צילום: רויטרס

טראמפ קורא לביטול מדיניות ה"תפוס ושחרר" שבמסגרתה מהגרים חוצים באופן בלתי חוקי את הגבול ומשוחררים ממעצר כך שהם יכולים לחיות בארה"ב עד להחלטה בעניינם.

גורם בכיר שלישי מהמשרד לביטחון הפנים, ששוחח עם רויטרס, אישר שהמשרד אכן שוקל צעד של הפרדת הילדים מאימהותיהם, אך אמר שטרם התקבלה החלטה בעניין.

מהבית הלבן לא נמסרה תגובה.

בהצהרה רשמית לרויטרס מאת המשרד לביטחון פנים נאמר: "המסע צפונה הוא מסוכן וישנם יותר מידי מצבים שבהם ילדים – שצורפו למסע בידי הוריהם, קרוביהם או מבריחים – מנוצלים, עוברים התעללות ואף מאבדים את חייהם. הביטחון הוא בראש מעיינינו, והמשרד לביטחון פנים סוקר בעקביות אפשרויות לבלימת המסעות הללו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות