אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיש שהפסיד הכי הרבה מאז ניצחונו של טראמפ צילום: בלומברג

האיש שהפסיד הכי הרבה מאז ניצחונו של טראמפ

המיליארדר המקסיקני קרלוס סלים רשם הפסד של 16 מיליארד דולר בשל הירידה בערך הפזו והידרדר למקום השישי בדירוג המיליארדרים של בלומברג. למרות הכחשותיו של סלים, במקסיקו מעריכים כי יתמודד על תפקיד הנשיא בשנה הבאה

02.03.2017, 21:02 | שירות כלכליסט

המיליארדר קרלוס סלים הפסיד 16 מיליארד דולר מאז ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב: בשעה שטראמפ החל את דרכו בקמפיין ב-15 ביוני 2015, עמד הונו של סלים על 67 מיליארד דולר. מאז שהגיע טראמפ לבית הלבן והפזו המקסיקני החל לאבד מערכו, הוא עומד כיום על 51 מיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

אחד היעדים המרכזיים במדיניות של טראמפ הוא ריסון חד בהגירה הבלתי חוקית, שמגיעה ברובה דרך הגבול עם מקסיקו. על פי הצהרותיו הוא מתכוון (בין היתר) להקים חומה לאורך הגבול של ארה"ב עם מקסיקו.

עלות החומה עשויה להגיע ל-21 מיליארד דולר. מול דרישתו של טראמפ להשתתפות של מכסיקו במימון החומה, נשיא מקסיקו, אנריקה פניה נייטו הודיע שהמדינה מסרבת לדרישה. העימות בין שני המנהיגים נתן את אותותיו בערך הפזו, שירד משמעותית נגד הדולר ב-18 החודשים האחרונים (אם כי יש לציין שבפברואר רשם הפזו התאוששות של 5%) 

חלק ניכר מהונו של סלים מרוכז במקסיקו, ולירידה החדה בערך הפזו הייתה כמובן השפעה מהותית לרעה על שווי נכסיו. כך איבד את מקומו בפסגת דירוג המיליארדרים של בלומברג, והידרדר למקום השישי.

אמנם בשנים האחרונות גיוון סלים את הפורטפוליו שלו, כדי שלא יישען אך ורק על הסל המקסיקני – הוא מחזיק כיום בהשקעות בברזיל, ספרד, ארה"ב ולאחרונה גם בספקית הסלולר האוסטרלית "טלקום אוסטרליה".

לאחרונה נשמעו הערכות לפיהם המשקיע בן ה-77 שוקל להתמודד על נשיאות המדינה בשנה הבאה בעוד שהנשיא פניה נייטו לא יוכל לרוץ לקדנציה שנייה.

בדצמבר אמר סלים שלעולם לא יתמודד על הנשיאות אולם האנליסט הפוליטי דייוויד קרו אמר לבלומברג: "אף אחד לא ממש מאמין לו או רוצה להאמין לו. הוא עולה על טראמפ - הוא דומה לו במובן שהוא צמח בסקטור הפרטי אולם הוא עשיר באופן בלתי נתפס ומשיג בהרבה את טראמפ במובן זה". בתקשורת דווח שטראמפ וסלים קיימו בגישה בדצמבר האחרון, שהסתיימה ללא הסכמה על כמה וכמה סוגיות שנדונו בה.

קרלוס סלים, צילום: בלומברג קרלוס סלים | צילום: בלומברג קרלוס סלים, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות