אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרלוס סלים: "מקסיקו לא צריכה לחשוש מטראמפ" צילום: בלומברג

קרלוס סלים: "מקסיקו לא צריכה לחשוש מטראמפ"

המיליארדר המקסיקני התייחס למו"מ הטעון שמתנהל בין שתי השכנות ואמר: "ההחלטה להעביר את הייצור לארה"ב היא בלתי רציונלית"

28.01.2017, 09:09 | שירות כלכליסט

המיליארדר המקסיקני קרלוס סלים אמר שמקסיקו מאוחדת יכולה לגבות את הממשלה בשיחותיה מול דונלד טראמפ. "מקסיקו צריכה לבוא לשולחן הדיונים מעמדת כוח", אמר סלים במסיבת עיתונאים ביום שישי.

קראו עוד בכלכליסט

סלים, שהונו מוערך ב-50 מיליארד דולר הודות לרשת הטלקומוניקציה "אמריקן מוביל" שבבעלותו, טען שההתנגשות בין טראמפ לבין נשיא מקסיקו, אנריקה פנייה נייטו, איחדה למעשה את מקסיקו, והוא דחק במפלגות הפוליטיות להתלכד מאחורי נייטו. לדבריו, בעוד שלטראמפ יש יכולת משא ומתן מעולה, הרי שמקסיקו לא צריכה לחשוש ממנו או לצפות לתוצאה שלילית.

ביום חמישי ביטל נשיא מקסיקו פגישה עם טראמפ בשל מחלוקת ביניהם בטוויטר, בנוגע לצווים הנשיאותיים של הנשיא האמריקאי הנוגעים לענייני הגירה. סוגיית המהגרים הבלתי חוקיים בארה"ב נותרה בעדיפות ראשונה לנשיא, אמר סלים.

היכן שחלק מצעדי המדיניות של טראמפ פונים לכיוון המודרניזציה והפיתוח, הרי שנראה כי אחרים שואפים "לחזרה לעבר", אמר סלים. אם טראמפ לא יהיה סלקטיבי יותר לגבי הייצור בארה"ב, היבואנים והצרכנים האמריקאים ישלמו את המחיר, הוסיף.

סלים אמר שהחלטתו של טראמפ להעביר ייצור לארה"ב היא בלתי רציונאלית והתבדח שלמעשה ארה"ב זקוקה למקסיקו בשביל להקים את החומה. לדברי המיליארדר, העובד המקסיקני חרוץ יותר ולומד מהר יותר מעמיתו האמריקאי. סלים אמר עוד, כי הוא מקווה שמקסיקו תצליח להראות לארה"ב שעליה לייצר יותר במקסיקו.

קרלוס סלים, צילום: בלומברג קרלוס סלים | צילום: בלומברג קרלוס סלים, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות