אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעיטת פתיחה: פייסבוק תשדר את משחקי ליגת הכדורגל של ארה"ב צילום: אם סי טי

בעיטת פתיחה: פייסבוק תשדר את משחקי ליגת הכדורגל של ארה"ב

וול סטריט ג'ורנל: הרשת החברתית הגיעה לסיכום עם ה-MLS ועם רשת הטלוויזיה האמריקאית בספרדית Univision לזכויות סטרימינג בלעדיות של 22 משחקי הליגה

10.03.2017, 11:04 | עומר כביר
פייסבוק מגבירה את מאמציה בתחום תוכן הפרימיום: הרשת החברתית הגיעה לסיכום עם ליגת הכדורגל של ארה"ב (MLS) ועם רשת הטלוויזיה האמריקנית בספרדית Univision, שלפיו היא תקבל זכויות סטרימינג בלעדיות על השידורים באנגלית של 22 ממשחקי העונה הסדירה של הליגה.

קראו עוד בכלכליסט

המשחק הראשון יוזרם ב-18 במרץ. לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, במסגרת הסיכום MLS גם תפיק יותר מ-40 תוכניות ניתוח ופרשנויות בשידור חי למשחקי הליגה, שישודרו בלעדית בפייסבוק. המשחקים ישודרו בעמוד הפייסבוק של יוניוויז'ון והמשדרים החיים יועברו בעמוד של MLS.

פייסבוק TV, צילום: ליאור באקאלו פייסבוק TV | צילום: ליאור באקאלו פייסבוק TV, צילום: ליאור באקאלו

מקורות בעלי ידע בתחום אמרו לעיתון שבמקביל מנהלת פייסבוק מגעים גם עם ליגת הבייסבול MLB, ושלאחרונה היא חתמה על סיכומים עם World Surf League והליגה המשנית של ה-NBA.

לגופים כמו פייסבוק יש קושי להשיג זכויות שידור למשחקי ספורט, בגלל חוזים ארוכי טווח של הליגות השונות עם גופי שידור מסורתיים יותר. כך, למשל, ל-NBA יש חוזה עם ESPN ו-TNT עד ל-2025, ול-NFL הסכמי שידור עם ESPN, FOX, NBC ו-CBS עד לראשית העשור הבא.

מנהל שותפויות הספורט הגלובליות של פייסבוק, דן ריד, אמר לוול סטריט ג'ורנל שהעסקה הנוכחית היא מודל לכניסה של פייסבוק לתחום. "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם גופי שידור ועם בעלי הזכויות", הוא הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות