אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף הסכסוך: האוצר וההסתדרות הגיעו להסכם על שכר הדיפלומטים בשירות החוץ צילום: עובדי משרד החוץ

סוף הסכסוך: האוצר וההסתדרות הגיעו להסכם על שכר הדיפלומטים בשירות החוץ

ההסכמות קובעות מנגנון שכר "מודרני" לעדכון גובה השכר בהתאם ליוקר המחיה במדינות השונות ובהתאם לרמות החיים בהן. בדרגה הנמוכה ביותר יעמוד על 18 אלף שקל אליו יתווספו 0.32% עבור ותק בכל שנת שירות ותוספת של 8% לשכר על כל עלייה בדרגה

14.03.2017, 18:03 | עמרי מילמן

משרד האוצר וההסתדרות הגיעו להסכמות להסדרת מבנה שכרם של הדיפלומטים בשירות החוץ ובנציגויות ישראל בחו"ל ומודל עדכונו.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכמות קובעות מנגנון שכר "מודרני" לעדכון גובה השכר בהתאם ליוקר המחיה במדינות השונות ובהתאם לרמות החיים בהן. לפי ההסכם השכר בדרגה הנמוכה ביותר יעמוד על 18 אלף שקל אליו יתווספו 0.32% עבור ותק בכל שנת שירות ותוספת של 8% לשכר על כל עלייה בדרגה. 

שכר השליחים בחו"ל ייקבע באמצעות המרת השכר האחיד ליוקר המחיה בכל מדינת שירות, המבוסס על נתונים של חברת ייעוץ בינ"ל. במסגרת ההסכם גם ניתנה מסגרת תקציבית של מיליון שקל לשיפור מנגנון הפנסיה של העובדים.

הפגנה של עובדי משרד החוץ בירושלים (ארכיון), צילום: עובדי משרד החוץ הפגנה של עובדי משרד החוץ בירושלים (ארכיון) | צילום: עובדי משרד החוץ הפגנה של עובדי משרד החוץ בירושלים (ארכיון), צילום: עובדי משרד החוץ

באוצר מציינים כי המודל "מביא בחשבון את מבנה התא המשפחתי של השליח ומשקף גם את מאפייני השירות במדינת היעד על מנת לעודד שירות בארצות הנחשבות לקשות שירות".

במקביל פועלים כעת על הסדרת סוגיית המס כך שהעובדים של משרד החוץ ישלמו מס בשיעור שהיו אמורים לשלם בארץ, בעוד שהיום העובדים נתקלים בבעיות בנושא. ההסכם יחול מתחילת שנת 2017.

כבר בשנת 2014 הצדדים הגיעו להבנות עקרוניות בנוגע ללוחות זמנים לאימוץ מנגנון שכר, אולם בשל חילוקי דעות בנוגע לאופן יישומו, המודל החדש טרם הופעל.

הממונה על השכר במשרד האוצר, ערן יעקב אמר כי "לראשונה גובש מודל מקצועי לקביעת שכרם של השליחים המשרתים בחו"ל ומתמודד עם המורכבויות הרבות בקביעת שכר במעל 100 נציגויות בעולם". יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הוסיף: "העובדות והעובדים שמקדישים את חייהם לייצוג המדינה בזירה הבינלאומית ראויים לתגמול הולם".

המו"מ התנהל בין הממונה על השכר באוצר ערן יעקב, ניסנקורן וועד עובדי משרד החוץ בראשות חנן גודר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות