אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: חברת האישיה הסינית לא תוכל להשלים את רכישת מילאן צילום: איי פי

מסתמן: חברת האישיה הסינית לא תוכל להשלים את רכישת מילאן

לפי מקורבים לנושא, החברה איבדה את תמיכת שותפתה היחידה, כך שאיש העסקים לי יונגהונג יצטרך למצוא דרך להשלים את העסקה בגובה 740 מיליון יורו, לבדו

20.03.2017, 16:34 | שירות כלכליסט
החברה הסינית הלא ידועה שמעוניינת לרכוש את מילאן מסילביו ברלוסקוני איבדה את התמיכה של שותפתה היחידה, כך שאיש העסקים לי יונגהונג צריך למצוא עכשיו דרך להשלים את העסקה לבדו, כך לפי אנשים המקורבים לנושא, שביקשו להישאר בעילום שם.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריהם, החברה הממשלתית האישיה קפיטל מנג'מנט (Haixia Capital Management) נסוגה מתפקידה כמשקיעה בסינו-אירופה ספורטס אינווסטמנט מנג'מנט, זאת לאחר שהרגולטורים בסין הגבירו את הביקורת נגד עסקאות ספורט. "אם המשקיעים הסינים ייסוגו, זו לא תהיה חוויה רגשית נעימה לאבי, אבל היא לא תהיה כל כך הרסנית מכיוון שהקנס על ביטול החוזה הוא גבוה", אמר מנכ"ל מדיה סט, פייר סילביו ברלוסקוני לעיתונאים בשבוע שעבר. מדיה סט היא חברת התקשורת האיטלקית שבשליטת חברת האחזקות של משפחת ברלוסקוני, פינאינווסט.

בשלב זה, סינו-אירופה ספורטס ופינאינווסט מנהלות דיונים על חוזה חדש לרכישת מילאן, עוד הוסיפו כי ההסכם החדש יכלול מציאת דרכי מימון חלופיים. במקביל, הסינים יסכימו לשלם למועדון פיקדון שלישי ולא ניתן להחזר של 100 מיליון יורו (106 מיליון דולר). הסינים כבר העבירו מקדמות של 200 מיליון יורו. ההסכם החדש עשוי להיסגר באמצע אפריל. אם ייצאו עכשיו מהעסקה, ה-200 מיליון יורו ישארו בידי ברלוסקוני.  

הרגולטורים בסין הגבירו את הבדיקות סביב השקעות מחוץ למדינה, כשמרבית ההתמקדות היא נגד השקעות בספורט ובבידור, צילום: איי פי הרגולטורים בסין הגבירו את הבדיקות סביב השקעות מחוץ למדינה, כשמרבית ההתמקדות היא נגד השקעות בספורט ובבידור | צילום: איי פי הרגולטורים בסין הגבירו את הבדיקות סביב השקעות מחוץ למדינה, כשמרבית ההתמקדות היא נגד השקעות בספורט ובבידור, צילום: איי פי

הרגולטורים בסין הגבירו את הבדיקות סביב השקעות מחוץ למדינה, כשמרבית ההתמקדות היא נגד השקעות בספורט ובבידור. המנהל הכללי של הספורט הזהיר בפברואר על הסיכונים המתלווים להשקעות לא רציונאליות מחוץ לסין, כולל בתחום הכדורגל. בשבוע שעבר, נגיד הבנק המרכזי ג'ואו שיאוצ'ואן, אמר שרכישות של נכסי ספורט ובידור מחוץ לסין לא תואמות למדיניות התעשייתית של סין.

האישיה, חברת השקעות שבשליטת תאגיד הפיתוח וההשקעות של הממשלה, הייתה המשקיעה השותפה היחידה ששמה צוין בעת ההכרזה על העסקה באוגוסט אשתקד. אולם, סינו-אירופה ספורטס התקשתה להשיג את המימון עבור הרכישה בגובה 740 מיליון יורו של הקבוצה, שזכתה שבע פעמים באליפות אירופה.

הרשויות בסין מונעות מסינו אירופה ספורטס להוציא כספים מחוץ למדינה לרכישת מילאן, כך טענו מקורבים כבר בפברואר.

טלפון למשרדי האישיה קפיטל נענה על ידי אדם שטען שאין לחברה מישהו שאחראי על קשרי העיתונות ומייל לחברה לא נענה. גם שאר המעורבים לא הגיבו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות