אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמא של נוחי דנקנר תיאלץ להעיד במשפט נגדה ונגד בנה צילום: אוראל כהן

אמא של נוחי דנקנר תיאלץ להעיד במשפט נגדה ונגד בנה

ביהמ"ש התיר למגישי התביעה נגד בעלי השליטה והדירקטורים באי.די.בי אחזקות לזמן את זהבה דנקנר ועדים נוספים למרות התנגדותם

21.03.2017, 07:09 | גולן חזני

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב רות רונן, שדנה בתביעה נגד בעלי השליטה והדירקטורים באי.די.בי אחזקות, העוסקת בדיבידנדים בהיקף של 1.8 מיליארד שקל שהם משכו "שלא כדין", לטענת העותרים, אישרה את בקשת התובעים לזמן לעדות דירקטורים ומנהלים שהתנגדו לזימונם. מדובר, בין היתר, בזהבה דנקנר אמו של נוחי דנקנר, בעל השליטה לשעבר, ובכירי הקונצרן בעבר ובהם רפי ביסקר וליאור חנס.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הוגשה בידי עוה"ד עדי גרנות, אופיר נאור ורנן גרשט, שטענו כי בשנים 2008–2010 משכו בעלי השליטה את הדיבידנדים, שהיו בבחינת חלוקה אסורה, שכן החברה לא עמדה במבחן יכולת הפירעון. במסגרת התביעה נגד בעלי המניות באי.די.בי אחזקות, בראשות נוחי דנקנר, הגיעו נאור וגרשט להסדר פשרה עם משפחות לבנת ומנור, שהסכימו להשיב לקופת החברה כ־55 מיליון שקל במזומן, והן אינן נכללות בתביעה הנוכחית.

הנתבעים עתה הם גנדן, שבה שותפים בין היתר נוחי דנקנר, אבי פישר, ליאור חנס, האחים ג'קי ומרק שימל, רפי ביסקר ושלי ברגמן, אחותו של דנקנר. נתבעים גם הדירקטורים בחברה, שאישרו את משיכת הדיבידנדים: נוחי דנקנר, ביסקר, חנס, זהבה דנקנר, ג'קי שימל, אריה מינטקביץ', והדח"צים מאיר רוזן, צבי דבורצקי, שמואל לחמן ושמואל דור.

זהבה דנקנר, צילום: סיון פרג זהבה דנקנר | צילום: סיון פרג' זהבה דנקנר, צילום: סיון פרג

רק ארבעה מהנתבעים צירפו תגובות ותצהירים לתביעה, מה שעורר התנגדות קשה של נאור וגרש. הארבעה הם נוחי דנקנר, מינטקביץ', דבורצקי, וכן תצהיר בשם הדח"צים שהגיש איל סולגניק, ששימש סמנכ"ל הכספים בחברה. נאור וגרשט דרשו לזמן עשרה עדים נוספים: זהבה דנקנר, שימל, כהן, ביסקר, חנס, לחמן ודור, ושלושה בעלי תפקידים בתקופה המדוברת: החשב חיים טבוך, שעדיין מכהן בחברה, הגזבר גונן ביבר ומזכירת החברה ענבל בן־ציון.

הדירקטורים טענו כי הבקשה מנסה להפוך את סדר הראיות ותגרום להם נזק דיוני. לגישתם, אין מקום לאפשר לתובעים להציג ראיות נוספות, לאחר שראיות ההגנה כבר הוגשו לבית המשפט.

"אני סבורה כי בית המשפט צריך לנהוג בליברליות רבה יחסית בהתייחס לבקשות דיוניות", כתבה השופטת רונן בהחלטה. "ייתכן שיהיה בעדותו של מי מהם כדי לזרות אור נוסף על הליך קבלת ההחלטות לגבי הדיבידנדים, וייתכן שיהיה צורך בעדויות, כדי לגבש טענה לגבי אחריות של כל דירקטור בנפרד".

רונן קבעה כי התובעים יזמינו את זהבה דנקנר, שימל, אלי כהן, ביסקר, חנס ובן־ציון כעדים. הדח"צים יוכלו להגיש תצהיר וכך גם טבוך וביבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
נוכלת
חולקו לה ולמשפחתה מאות מליוני ש"ח מכספי ציבור כ דבידנט ובונוסים , גועל נפש על הנוכלות בסלקום, שנים לקוחות סלקום שימשו בנק הלוואות לפרמידה " היו בכוונה טועים בחשבוניות בכל חודש ב מאות שקלים לאלפי לקוחות ובכך לוקחים הלוואה , מי שגילה כספו הוחזר לאחר מספר חודשים , זו היתה השיטה של הנוכל , שבכל מקום אחר בעולם היה מקבל עשרות שנים בכלא !!!!
יעל  |  21.03.17
לכל התגובות