אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל דיסני לשעבר במשא ומתן לרכישת פורטסמות' צילום: איי פי

מנכ"ל דיסני לשעבר במשא ומתן לרכישת פורטסמות'

פורטסמות' צפויים להיכנס למגעים בלעדיים עם מנכ"ל וולט דיסני לשעבר מייקל אייזנר, בנוגע לרכישה פוטנציאלית של המועדון

26.03.2017, 16:08 | שירות כלכליסט
פורטסמות' צפויים להיכנס למגעים בלעדיים עם מנכ"ל וולט דיסני לשעבר מייקל אייזנר, בנוגע לרכישה פוטנציאלית של המועדון.

קראו עוד בכלכליסט

אייזנר, שעל פי פורבס הונו עמד ב-2015 על 1 מיליארד דולר, עמד בראש דיסני במשך 21 שנים. לאחר פרישתו הקים ב-2005 את טורנטה, והיה גם אחד המשקיעים הראשונים בנטפליקס., צילום: איי פי אייזנר, שעל פי פורבס הונו עמד ב-2015 על 1 מיליארד דולר, עמד בראש דיסני במשך 21 שנים. לאחר פרישתו הקים ב-2005 את טורנטה, והיה גם אחד המשקיעים הראשונים בנטפליקס. | צילום: איי פי אייזנר, שעל פי פורבס הונו עמד ב-2015 על 1 מיליארד דולר, עמד בראש דיסני במשך 21 שנים. לאחר פרישתו הקים ב-2005 את טורנטה, והיה גם אחד המשקיעים הראשונים בנטפליקס., צילום: איי פי

על פי הדיווחים, אייזנר (75) והחברה שלו טורנטה אינווסטמנט גרופ הביעו התעניינות בקבוצה מפוטבול ליג 2 (הליגה הרביעית באנגליה). 

בעת נכנסים שני הצדדים לתקופה של 70 יום של מו"מ ובדיקות נאותות. פורטסמות' הפכה לבעלות האוהדים מאז נחלצה מפשיטת רגל ב-2013. קרן האוהדים של פומפי (PST) מחזיקה ב-48% מהמניות.

אייזנר, שהוא גם הנשיא לשעבר של אולפני הסרטים פרמונט פרסם בטוויטר: "תקופה מרגשת! מצפה לביקור שלי ולפגוש את כולכם. בהצלחה במשחק בשבת נגד ניופורט קאונטי!!"

פורטסמות' מדורגת כיום במקום השלישי בליגה, ממנו מעפילים לליגה הבאה, זאת כשנותרו 8 משחקים לסוף העונה.

"אני חושב שזה דבר נהדר לאוהדים", אמר המנג'ר פול קוק לתחנת הרדיו של ה-BBC. "הדירקטוריון שלנו וכל המעורבים, שעזרו להביא את הקבוצה למקום הזה מהיכן שהייתה לפני שלוש וחצי שנים, זה אומר הכל על האנשים. אני אתרכז במשחק ביום שבת, ואקווה שהכלי ילך כשורה".

מנכ"ל הקבוצה מארק קטלין בירך על החדשות, אך הדגיש כי התהליך נמצא רק בשלבים מוקדמים. "אני חושבת שמילות המפתח פה הן אופטימיות זהירה", אמר. "מייקל אייזנר יצטרך להוכיח את השווי שלו. הוא אדם אמיתי עם היסטוריה מוכחת של התמודדות עם הציבור...הוא מחויב למטרות צדקה בארה"ב, כך שהוא עומד בהרבה דרישות ועבר מהמורות רבות כדי להגיע עד הלום".

במהלך תקופת המו"מ אייזנר אמור לחשוף את האסטרטגיה העתידית שלו ואת התכניות למועדון ולבעלי המניות. פורטסמות' לא תיכנס לשיחות עם קונה פוטנציאלי אחר למשך תקופה של 70 יום. דירקטוריון הקבוצה מינה את טרבור ביץ', לשמש כיועץ בתהליך המו"מ. בירץ' היה אחד הנאמנים שמונו לקבוצה בעת תהליך פשיטת הרגל ב-2012, והוא יעזור להעביר את "האתוס הקהילתי והמורכבויות של מבנה בעלות האוהדים", נכתב בהצהרה שפרסמה הקבוצה.

פורטסמות', שהיתה בבעלות סשה גאידמק בפרמיירליג, פשטה את הרגל. המועדון הועבר לידי עמותת האוהדים ב-2013.

אם אכן תוגש הצעה קונקרטית, בעלי המניות יצטרכו לאשר אותה.

אייזנר, שעל פי פורבס הונו עמד ב-2015 על 1 מיליארד דולר, עמד בראש דיסני במשך 21 שנים. לאחר פרישתו הקים ב-2005 את טורנטה, והיה גם אחד המשקיעים הראשונים בנטפליקס.

טורנטה היא חברת השקעות פרטית , שמתמקדת בחברות מדיה ובידור. בעבר אייזנר הביע עניין בקבוצת רדינג המשחקת בצ'מפיונשייפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות