אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשויות המס פשטו על משרדי קרדיט סוויס בלונדון, פריז ואמסטרדם צילום: בלומברג

רשויות המס פשטו על משרדי קרדיט סוויס בלונדון, פריז ואמסטרדם

הבנק השוויצרי הודיע כי רשויות המס ערכו חיפוש במשרדיו בשלושת הערים האלו וכי הוא שיתף עימן פעולה

31.03.2017, 18:32 | בלומברג

בנק קרדיט סוויס השוויצרי הודיע היום (ו') שבמשרדיו בלונדון, בפריז ובאמסטרדם נערך חיפוש בידי הרשויות, בהקשר לענייני מס של לקוחות הבנק. בהודעה רשמית מסר הבנק כי שיתף פעולה עם הרשויות, וכי יישם את תוכנית המס ההולנדית והצרפתית המאפשרת העברת מידע בנוגע למסים, הפסיק לנהל חשבונות של לקוחות שאינם עומדים בחוק ויישם הסכם העלמת מס עם בריטניה מאז 2013.

קראו עוד בכלכליסט

בהצהרה נפרדת, הודיע משרד התובע ההולנדי שהוא חוקר עשרות אנשים החשודים בהונאות מס ובהלבנת כספים. לדברי התובע, הם חשודים בהעלמת מיליוני יורו מהרשויות באמצעות הפקדת כספים בחשבונות בנקים שוויצריים. כך על פי חטיבת המודיעין והחקירה הפיסקאליים היום (ו'). חקירות פליליות מתקיימות גם באוסטרליה, בגרמניה, בבריטניה ובצרפת, על פי ההודעה.

בניין הנהלת קרדיט סוויס, צילום: בלומברג בניין הנהלת קרדיט סוויס | צילום: בלומברג בניין הנהלת קרדיט סוויס, צילום: בלומברג

הביקורים במשרדי הבנק מגיעים לאחר שקרדיט סוויס החל ליישם את התקן הגלובלי החדש לחילופי מידע דיגיטליים לסניפיו האירופיים. כ-100 מדינות או שטחי סמכות, ובכלל זה שווייץ, הסכימו לאסוף מידע מהבנקים ולחלוק אותו כל שנה עם רשויות המס, על מנת להקשות על מעלימי מס ומלביני הון להסתיר כספים בבנקים פרטיים. הפשיטות נעשות ללא ידיעת הרשויות בשווייץ. כך על פי משרד התובע הכללי, שהוסיף כי המשרד היה המום מהפשיטות. הרשויות בהולנד אמרו כי קיבלו מידע לגבי אלפי בעלי פיקדונות.

הבנקים בשוויץ נמצאים תחת פיקוח מוגבר בשנים האחרונות על רקע המלחמה הבינלאומית בהעלמות המס. קרדיט סוויס חויבה לשלם קנס של 2.6 מיליארד דולר בארה"ב ב-2014 בשל הסיוע שהעניקה ללקוחות אמריקאים בהעלמת מס. הבנק שילם גם קנס של 150 מיליון יורו בגרמניה ב-2011 כדי להביא לסגירת הליכים משפטיים בגין האשמות בסיוע ללקוחותיו להעלים מס.

דוברת מטעם משרד התובע הפיננסי של צרפת סירבה להגיב מיד, על רקע התמשכותו של המבצע.

סימון מאייר, דוברת מטעם קרדיט סוויס סירבה להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות