אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בקרדיט סוויס על החקירה נגד הבנק: "הופתענו מהתזמון" צילום: בלומברג

בכיר בקרדיט סוויס על החקירה נגד הבנק: "הופתענו מהתזמון"

איקבל חאן, מנהל חטיבת ניהול ההון העולמית של הבנק השוויצרי, התייחס לחקירה הגדולה המתנהלת בגין העלמת מס והלבנת הון; "נקטנו בגישה של אפס סובלנות"

01.04.2017, 09:26 | בלומברג
הבנק השוויצרי קרדיט סוויס הודיע בסוף השבוע כי הרשויות פשטו על משרדי החברה בלונדון, פריז ואמסטרדם, זאת במסגרת חקירת העלמת מס והלבנת הון של לקוחותיו. אולם, איקבל חאן, מנהל חטיבת ניהול ההון העולמית של הבנק, אמר כי הופתע מהתזמון של החקירה, שכן בעוד ימים ספורים מתוכננת לצאת לדרך הטמעה של מערכת החלפת מידע אוטומטית עם הרשויות באירופה. "הפעולה כולה הפתיעה אותי מבחינת התזמון שלה", אמר חאן בראיון לבלומברג, "נקטנו בגישה של מניעה ואפס סובלנות בכל הקשור להעלמות מס באירופה".

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, מוקד החקירה היו אנשים שאינם עובדי הבנק, ולא הוחרמו נכסים המוחזקים בקרדיט סוויס. אולם, הוא הדגיש כי אם יתברר שאנשים מתוך הבנק הפרו את הכללים, יינקטו נגדם פעולות משמעתיות.

המנכ"ל תיאם. התוכניות עלולות להשתבש, צילום: איי אף פי המנכ"ל תיאם. התוכניות עלולות להשתבש | צילום: איי אף פי המנכ"ל תיאם. התוכניות עלולות להשתבש, צילום: איי אף פי

מלבד הפשיטות על המשרדים, הרשויות בהולנד עצרו שני אנשים, והחרימו מטיל זהב, ציורים ותכשיטים. הם חוקרים עשרות אנשים נוספים בחשד שהסתירו מיליוני יורו בחשבונות בנק שוויצריים. חקירות פליליות נפתחו גם באוסטרליה, בגרמניה, בבריטניה ובצרפת.

החקירות מהוות מכשול עבור המנכ"ל טידג'אן תיאם, שמנסה לעצב מחדש את פעילות הבנק כך שתתמקד בניהול הון , ומחפש דרכים להגדיל את ההון שהצטמצם בשל קנסות שהוטלו על הבנק בגין עבירות קודמות.

חאן הוסיף כי עוד מוקדם לדעת אם הפשיטות ישפיעו על עסקי הבנק בשנה הנוכחית. לפי הערכות הבנק, לקוחות שיחלו לציית לחוקי המס ימשכו מהחטיבה בניהולו של חאן סכומים בסך 5 מיליארד פרנק (5 מיליארד דולר). עם זאת, בבנק מדגישים כי לא מדובר בלקוחות באירופה שכבר מצייתים לחוקים ולמגבלות שהוחמרו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות