אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוכח הקשיים בעסקת מיטב דש: אייפקס בוחנת הנפקת פסגות צילום: אוראל כהן

נוכח הקשיים בעסקת מיטב דש: אייפקס בוחנת הנפקת פסגות

על פי הערכות, אייפקס תנסה להנפיק או למכור את פסגות על פי שווי של 3.7 מיליארד שקל - שבע שנים לאחר שרכשה אותו מקרן יורק ב-2.76 מיליארד שקל

03.04.2017, 07:59 | רחלי בינדמן

זהבית כהן, מנכלית קרן אייפקס בוחנת בימים אלו תהליך של הנפקת בית ההשקעות פסגות - על רקע השאיפה של הקרן לממש את ההשקעה בבית ההשקעות, 7 שנים לאחר שבוצעה. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הערכות בשוק, אייפקס תנסה להנפיק או למכור את פסגות על פי שווי של 3.7 מיליארד שקל. אייקפס רכשה את פסגות מקרן יורק בשנת 2010 לפי שווי של 2.76 מיליארד שקל, והוא חילק מאז דיבידנדים בהיקף של מעל 300 מיליון שקל.

באייפקס תלו תקוות גדולות בהצלחת עסקת מכירת מיטב דש לקבוצת xio שנחתמה בדצמבר 2016 כאשר השווי של 3.7 מיליארד נגזר מהמכפיל של הרווח התפעולי בעסקת מיטב דש. 

באייפקס קיבלו אינדיקציות להתעניינות משקיעים סינים והעריכו שאם המפקחת על הביטוח דורית סלינגר תאשר את עסקת מיטב דש, הדבר יסלול את הדרך למכירת פסגות לרוכש סיני - לנוכח העובדה ש-xio הגדירה את עצמה כקרן בריטית סינית. אלא שלאחרונה פחתו הסיכויים להשלמת העסקה של מיטב דש, על רקע תביעה של מיליארדר סיני, הטוען שהשקיע מיליארד דולר בקרן xio. הדבר גרם לאייפקס לחזור ולקדם את מסלול ההנפקה.

בשוק מעריכים שלאייפקס לא יהיה פשוט להנפיק את פסגות על פי השווי האמור, בין היתר בשל הרגולציה הכבדה בענף שחתכה את דמי הניהול בקופות הגמל. דוגמה אחרונה לכך ניתנה אתמול, בטיוטה שיצאה מהפיקוח המחייבת לשמר הטבות בדמי ניהול ל-7 שנים לפחות.

זהבית כהן מנכ"לית אייפקס, צילום: אוראל כהן זהבית כהן מנכ"לית אייפקס | צילום: אוראל כהן זהבית כהן מנכ"לית אייפקס, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות